"3.10. Değerlendirme Maddesi Gereğince Puanınız Hesaplanmamıştır" Ne Demek? | ÖSYM Kılavuzu
 

“3.10. Değerlendirme Maddesi Gereğince Puanınız Hesaplanmamıştır” Ne Demek?

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde KPSS sonuçları açıklandı ve sonucunu öğrenmek isteyen bazı adaylar ekranda şu yazıyla karşılaştı: Kılavuzun 3.10. Değerlendirme Maddesi gereğince KPSS Puanlarınız hesaplanmamıştır. Bu ne demek?

KPSS kılavuzunu incelediğimizde 3.10 maddesinin içinde şöyle bir ifade görüyoruz: Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır.

Yani sonuç olarak KPSS için hesaplanabilen birçok puan türü vardır ve siz hesaplanmasını istediğiniz puan türünü etkileyen testlerden en az bir (1) ham puan yapmalısınız. Testi tamamen boş bırakır veya eksi nete düşerseniz puanınız hesaplanmaz. KPSS puan türlerini ve testlerin bu puan türlerine hangi oranda etki ettiğini şu sayfadan görebilirsiniz: http://www.osymkilavuzu.com/kpss-puan-turleri/

Bu yazı 1373 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İLHAN dedi ki:

    Arkadaşlar kılavuzun 3.10. maddesine göre hesaplanamamis bu şekilde uyarı aliyorum bu şekilde olanlar neyapti bizler nasıl tercih edebilecegiz yada tercih hakkımız yokturmu… Yardımcı olursanız sevinirim…

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun