EKPSS

EKPSS, (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) engelli adayların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesi amacıyla hazırlanan ve uygulanan bir sınavdır. Bu sınav 2 yılda bir yapılır ve çift yıllarda gerçekleştirilir. Daha önce ÖMSS  (Özürlü Memur Seçme Sınavı) adıyla yapılan sınav 2014 yılından itibaren EKPSS adıyla yapılacaktır. 2014 sınav tarihi ise 27 Nisan 2014’tür. Sınav sonuçları […]

EKPSS, (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) engelli adayların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesi amacıyla hazırlanan ve uygulanan bir sınavdır. Bu sınav 2 yılda bir yapılır ve çift yıllarda gerçekleştirilir. Daha önce ÖMSS  (Özürlü Memur Seçme Sınavı) adıyla yapılan sınav 2014 yılından itibaren EKPSS adıyla yapılacaktır. 2014 sınav tarihi ise 27 Nisan 2014’tür. Sınav sonuçları 2 yıl boyunca geçerli olacaktır.

ekpss

Bir önceki yazımız olan Sosyal Güvenlik Kurumu, Müfettiş Yardımcısı Alımı Duyurusu başlıklı makalemizde sgk iş ilanı ve sgk memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLARBir Cevap Yazın2015 Şubat Ataması Taban Puanları

2015 Şubat Ataması Taban Puanları

10 bin öğretmen adayını mesleğine kavuşturan 2015 Şubat öğretmen ataması yapıldı. Ataması yapılan adaylar sevinç › Yazının Devamı ..

Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı (2014-Eylül)

Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı (2014-Eylül)

2014 Eylül Öğretmen ataması yapıldı. Adaylar sonuçlara atama.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Ayrıca kurum bazında › Yazının Devamı ..

KPSS

Sen de yazı gönder!

YGS - LYS