KPSS Eğitim Bilimleri

Eğitim Bilimleri testi, öğretmen atamaları için kullanılan KPSSP121 puanını % 20, KPSSP10 puanını ise % 40 oranında etkiler. Cumartesi öğleden sonra oturumunda uygulanır. Eğitim Bilimleri testinde öğretmen adaylarına 80 soru yöneltilir ve 100 dakika süre verilir. Eğitim Bilimleri Konu Dağılımı Öğrenme Psikolojisi (16 Soru) Öğretim İlke ve Yöntemleri (16 Soru) Gelişim Psikolojisi (12 Soru) Ölçme […]

KPSS Eğitim Bilimleri

Eğitim Bilimleri testi, öğretmen atamaları için kullanılan KPSSP121 puanını % 20, KPSSP10 puanını ise % 40 oranında etkiler. Cumartesi öğleden sonra oturumunda uygulanır. Eğitim Bilimleri testinde öğretmen adaylarına 80 soru yöneltilir ve 100 dakika süre verilir.

Eğitim Bilimleri Konu Dağılımı

  • Öğrenme Psikolojisi (16 Soru)
  • Öğretim İlke ve Yöntemleri (16 Soru)
  • Gelişim Psikolojisi (12 Soru)
  • Ölçme ve Değerlendirme (12 Soru)
  • Rehberlik ve Özel Eğitim (12 Soru)
  • Program Geliştirme (4 Soru)
  • Sınıf Yönetimi (4 Soru)
  • Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (4 Soru)

 

Eğitim Bilimleri’nde Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışmalıyım?

Öğretmenlik branşlarının büyük çoğunluğu yüksek puanlarla atama yaptığı için hazırlık sürecinde en ufak detaylara bile dikkat etmek gerekiyor. Sınav sonucunu diğer testlere nazaran daha az etkilediğini düşünerek Eğitim Bilimleri testini hafife alırsanız istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden sınav anına kadar tüm testler için olduğu gibi Eğitim Bilimleri için de elinizden gelen gayreti gösterin.

kpss eğitim bilimleri

Eğitim Bilimleri bilgi ile analiz ve yorumlama yeteneğini ölçer. Bildiğiniz kavramlar üzerinden bazı olay veya durumları incelemenizi ister. Bu testte başarılı olmak için öncelikle konuları iyi kavramalısınız. Daha sonra ise bol bol soru çözmeniz ve soru tiplerine aşina olmanız gerekiyor. Hem konu çalışırken hem de soru çözerken farklı kaynaklardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece eğitim bilimlerine daha hakim olabilirsiniz. Unutmayın; küçük detaylar fark oluşturur.

Bir önceki yazımız olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) başlıklı makalemizde öabt, öabt hangi branşlarda ve öabt hangi illerde hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLARGeri Bildirim


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'rvn_list_pings' not found or invalid function name in /home/osymkil/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1796

Bir Cevap Yazın2015 Şubat Ataması Taban Puanları

2015 Şubat Ataması Taban Puanları

10 bin öğretmen adayını mesleğine kavuşturan 2015 Şubat öğretmen ataması yapıldı. Ataması yapılan adaylar sevinç › Yazının Devamı ..

Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı (2014-Eylül)

Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı (2014-Eylül)

2014 Eylül Öğretmen ataması yapıldı. Adaylar sonuçlara atama.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Ayrıca kurum bazında › Yazının Devamı ..

KPSS

Sen de yazı gönder!

YGS - LYS