ÖSYM’den Üniversite Tercih Robotu

ÖSYM üniversite adaylarına yardımcı olmak amacıyla bir tercih robotu hazırladı ve bunu bir açıklama ile duyurdu. İlgili açıklama ve tercih robotunun bağlantı linki açıklamanın içindedir.

DUYURU
(29 Temmuz 2016)
2016-ÖSYS Tercih Robotu
2016 ÖSYS adaylarına Yükseköğretim Programlarına tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu https://rehberlik.osym.gov.tr/ adresinde yayınlanmıştır.

2016 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, adayların tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu’nda adaylar, 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilecek ve her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

2016-ÖSYS adaylarının bilgisine saygıyla sunulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bir önceki yazımız olan 2016 ÖSYS Tercih Kılavuzu başlıklı makalemizde ösym tercih kılavuzu 2016 ve üniversite tercih hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir