1.500 Hakim Savcı Alımı ve Başvuru Tarihi

hakim savcı alımı, adalet bakanlığı alımları, hakim savcı mülakat tarihi, hakim savcı alım sınav tarihi
Paylaş
 

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre yazılı sınav ve mülakat ile 1.500 adli yargı Hakim ve Savcı alınacak. Yapılan açıklamalara göre 9-5 dereceli kadrolara bin 500 hakim ve savcı alınacağı duyuruldu. Adalet Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamalara göre 2017 dönemi için Yargı Hakim ve Savcıların alınacağı duyuruldu. Yazılı sınav tarihi 24 Aralık 2017 tarihinde ÖSYM tarafından Ankara’da yapılacağı bilgisi iletildi.

Bin 500 Hakim – Savcı Alımı ve Başvuru Şartları

Yapılacak sınav saat 10:00 da başlayacak ve sınavdan 15 dakika önce hiçbir aday sınav salonuna alınmayacak. Sınava girecek adayların en az 1 saat önceden sınav yerlerinde olmaları gerekecek. Sınav başvuruları 8 Ekim 2017 tarihine kadar internet üzerinden başvuru ile devam edecek. Sınava başvurular sadece internet üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek.

Bin 500 Hakim – Savcı Alımı Son Başvuru Tarihi

Adli yargı Hakim ve Savcı adaylarından hukuk alanında doktora yapan ve 35 yaşını henüz doldurmamış olanlar ise yazılı sınavdan muaf tutularak sadece sözlü mülakata tabi tutulacakları duyuruldu. Sadece sözlü mülakata girecek olan adayların başvuruları ise internet ortamından yapılmayacak.

Bu adaylar Adalet Bakanlığının Personel Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan başvuru formlarını doldurarak 8 Kasım 2017 tarihine kadar Hakim Adaylığı Şube müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. Başvuru formunun yanı sıra Hukuk fakültesinden mezun olduğunu ve hukuk alanında doktora yaptığını gösteren evraklarında olması gerekiyor.

Bu yazı 701 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun