10 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Paylaş
 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdamı sağlanmak üzere alımı yapılacak 10 bin bekçi ile ilgili alım duyurusunun yapılması bekleniyor. Adayların 10 bin bekçi alımı ile ilgili detayları yakından takip etmesi ile beraber alımların ne zaman başlayacağına ilişkin ise soru işaretleri hala yanıtını bekliyor. Resmi Gazete’de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 10 bin bekçi alımının gerçekleştirileceğine dair 10 kadronun ihdas edildiği bilgisi yayınlanmıştı.

Bunun üzerine bu alımlara aday olarak başvuru yapmak isteyen kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak için alım duyurusunun yapılmasını beklemeye başladılar. İçişleri Bakanlığı’nın taşra teşkilatı içerisinde yer alan çeşitli unvanlarda 36 kadronun daha açıklanması üzerine 10 bin bekçi alımının yanı sıra farklı alanlarda da alım yapılacağına dair bilgi Resmi Gazete’de geçilmiş oldu. 10 bin bekçi alımına ilişkin şıkan haberden sonra her hangi bir gelişme olmaması adaylar için stresli bir bekleyiş sürecinin gerçekleşmesine neden olduğundan dolayı her gün bu konuda haber bekleyen bir çok aday bulunuyor.

10 Bin Bekçi Alımının Yapılma Tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 bin adet mahalle ve çarşı bekçisi kadrosu geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan haber doğrultusunda ihdas edildi. “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” adı altında yayınlanan haberde 10 bin bekçi alımına ilişkin bir kaç detay da yer aldı.

Kadro ihdasının yapılması ile beraber Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi tarafından her hangi bir açıklamanın yapılmaması adayların stres yaşamasına neden oldu. İhdas edilen söz konusu kadrolar içerisinde; kaymakam, nüfus müdürü, yazı işleri müdürü, şef, bilgisayar işletmeni, programcı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, hizmetli, şoför, kaloriferci ve dağıtıcı gibi unvanlara sahip olan kişiler de yer alacak. Alım şartlarının dahi henüz belli olmadığı 10 bin bekçi alımı ile ilgili anlık haberleri takip edebilmek için KPSS Cafe web sitesi üzerinden erişim sağlayabilecek olan adaylar, aynı zamanda alım işlemlerine de buradan ulaşabilecekler.

Bu yazı 280 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun