10 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı | ÖSYM Kılavuzu
 

10 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı

Paylaş
 

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, 2019 senesi içerisinde binlerce memur alımı yapacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan son açıklamalara göre, personel alımının önümüzdeki günler içerisinde başlanacağı bilgisi gelmişti. Son açıklamanın üzerinden yaklaşık 20 gün geçmiş olmasına rağmen henüz ilanların yayınlanmamış olması birçok kişinin kafasında soru işareti oluşmasına neden oldu. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan memur alımı ilanı bekleniyor.

2019 Yılında 10 Bin Personel

Adalet Bakanlığı’nın CTE bünyesinde yaklaşık 10 bin adet personel alımı yapması beklenen gelişmeler arasında. Abdülhamit Gül tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 2019 senesi içerisinde bakanlığa bağlı bütün birimlerdeki personel açığının giderileceği söylenmişti. CTE, Mübaşir ve İKM gibi personel alımlarının yapılacağına ilişkin Adalet Bakanı’ndan gelen açıklama ile bir çok kişinin devlet personeli olma imkanına sahip olacak. Yakın zamanda yapılacağı açıklanan personel alımına ilişkin henüz bir gelişme yok.

İnfaz Koruma Memuru Olma Şartları

Adalet Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan infaz koruma memurluğu için aranan şartlar ise şöyle;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 48. Madde gereğince, açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşıyor olmak
  • Erkekler için 170 cm’den, kadınlar için 160 cm’den uzun boylu olmak
  • Minimum lise diplomasına sahip olmak
  • KPSS sınavından en az 70 puan almış olmak
  • Güvenlik soruşturmasından olumlu bir yanıt almış olmak
  • 30 yaşını geçmemiş olmak. Adalet Bakanlığı’nın infaz memuru alımı yaparken ilk etapta dikkat edecekleri bu özelliklerin yanı sıra mülakattan da başarılı bir şekilde geçilmesi adaylar için önemli konulardan bir tanesi.

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere infaz memurluğunun yanı sıra; kaloriferci, tesisatçı, mübaşir, katip, aşçı, kaynakçı, şoför gibi pozisyonlara da alım yapılması bekleniyor. Henüz ilana ilişkin her hangi bir tarih verilmemesi kafaları karıştırsa da Adalet Bakanlığı’nın alım ile ilgili tarihi yakın bir zamanda vermesi öngörülüyor. İnfaz koruma memuru olmak için gerekli şartları taşıyor olmak, ilan verildikten sonra mülakata girilmesi için ön aşamanın geçilmesi anlamına gelmekte. Gelişmeleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Bu yazı 464 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02