13 Bin Polis Alımında Son Dakika!

poh-donem-pomem-alimi-13bin
Paylaş
 

13 bin polis alımı pazar günü açıklanmıştı. Sonuçların kamuoyuna açıklanmasından sonra ortaya çıkan lisans mezunu polis alımında açık çıktı. 13 binden 11 binlik lisans mezunu polis alımında, lisans mezunları polis alımında 11 bine tamamlanmadığı duyuruldu.

13 Bin Polis Alımında Son Dakika Detayları

Bilindiği üzere Polis Akademisi Başkanlığı’ndan gelen açıklama 13 bin en az önlisans mezunu polis alınacağı konusu şeklindeydi. 2 bin önlisans mezunu; 1800 erkek 200 bayan 11 bin lisans mezunu; 10 bin erkek, bin bayan toplamda 13 bin polis alımıyla ilgili fiziki ve diğer şartlar koşulundan geçen ve polisliği kazananlar açıklanmıştı.

Polis alımına ilişkin konuyu tekrar hatırlamamız ile birlikte ortaya çıkan iddia lisans mezunlarından 11 bin polis alınmaması şeklindedir. Yeterli başvurunun yapılması veyahut gerekli şartlardan geçemediği şeklinde bir iddia ortada dolanmaktadır. İddia olması ile beraber Polis Akademisi Başkanlığı’ndan herhangi bir açıklama gelmemiştir. Ancak sosyal medya üzerinden POMEM alımlarında erkek kontenjanının tamamlanmadığı konusunda haberler açıldı. 800 erkek açığı olduğu belirlenmiştir.

pomem-alimi-13bin

Önlisanslar POMEM Başvurusu Yapabilecek

800 erkek aday açığı çıkması ile beraber yeni düzenleme ile önlisans mezunları POMEM’e başvuru yapabilecek. Bu durum geçtiğimiz yıllar PÖH alımında da yaşanmıştı.

Yeni POMEM ve PÖH Alımı Ne zaman

Yeni dönem POMEM’lerin PÖH olarak alım yapılmasının sosyal medyadan siz okuyucularımız bizlere duyurdu. Bizde burdan kamuoyuna sizin isteğiniz ile sorumuzu yöneltelim. PÖH alımı ne zaman? POMEM alımı PÖH için olsun! Kamuoyuna duyurulur.

Bu yazı 589 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun