14-15 Nisan Açık Öğretim Sınavı

Paylaş
 

2018 yılı bahar döneminde olacak alan açık öğretim fakültesi vizesi sınav giriş yerleri büyük bir merakla bekleniyordu. Bu sene açık öğretim fakültesi 14-15 Nisan tarihleri olarak belirlendi. Sınav tarihleri açıklandığından bu yana öğrenciler tarafından sınav giriş yerleri merak konusuydu. Sınav yerleri sürekli Milli Eğitim Bakanlığına sorulan sorular arasındaydı. Açık öğretim Fakültesi sınavına girecek tüm öğrenciler giriş yerleri detaylarını oldukça merak ediyor. Sınava giderken yanımıza açık öğretim fakültesi sitesinden çıkarttığımız giriş belgesi, kimlik ve öğrenci kimliği ile gitmemiz gerekmektedir. Bu belgelerin olmaması durumunda sınava giremezsiniz. Sınava giderken yanınızda kesici, delici veya zarar verebilecek hiç bir şey götürülmemelidir. Telefon, mp3 çalar vb. şeyler yasaklanmıştır. Açık Öğretim Fakültesi olan bütün Üniversitelerde yükseköğretim kurulunun da açıkladığı ‘çoktan seçmeli sorularla ilgili test sorularında 5 şıklı hazırlanan bir test için doğru cevap sayısı yanlış cevap sayısından dörtte biri çıkartılacaktır. Ele alınan sonuç ile puan değeri çarpılır ve sonucu hesaplanır’ açıklamasın da bulunmuştur. Böylelikle 4 doğru 1 yanlışı götüreceği kesinleşmiştir.

14 Nisan Ve 15 Nisan Açık Öğretim Sınavı Yerleri Belirlendi mi?

Bahar dönemi sınav yerlerine henüz bir açıklama gelmemesi ile beraber en kısa zamanda açıklanacağı duyurulmuştur. Bu hafta için de açıklanmasını beklediğimiz sınav giriş yerleri açık öğretim fakültesi sitesinden bakılabilecektir. Öğrenci giriş panelinden giriş yapılabilir. Öğrenci numaranız ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve şifrenizle panelden sınav giriş yerlerinizi görebilirsiniz.

Sınav Tarihleri Değişti mi?

Milli Eğitim Bakanlığını yaptığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk için yapılan sınav için belirli sınıflar ilk defa girecek merkezi sistemle öğrenci alan bu kurumlar için yapılacak olan sınav tarihi milli eğitim bakanlığı tarafından 02 Haziran ve 03 Haziran 2018 tarihlerde yapılacağı yeniden açıklanmıştır. Ortaöğretim sınavına 5.6.7.8.9.10. ve 11. Sınıflar ilk defa gireceklerdir. Bu sebeple 2 Haziran- 3 Haziran 2018 tarihinde yapılması düşünülen Anadolu AÖF ve diğer açık öğretim fakültelerinin mesela İktisat ve İşletme Fakültesi sınavlarını 26 Mayıs- 27 Mayıs 2018 tarihine almak durumda kalmıştır.

Bu yazı 690 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun