141 Milyon Ders Kitabı Öğrencilere Dağıtılmak Üzere Hazır!

Paylaş
 

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılmasına günler kala Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim ve öğretim yılının ders kitaplarının öğrencilerimize dağıtılmak üzere hazır olduğunu belirtti. Ücretsiz bir şekilde dağıtılacak olan yaklaşık olarak 141 milyon ders kitabı, yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıç tarihi olan 17 Eylül’de öğrencilerin sıralarının üzerinde olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Yetkilileri Açıklamalarda Bulundu

MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda 141 milyon 505 bin 228 ders kitabının öğrencilerimize dağıtılmak için hazır olduğu bildirildi. Baskısı tamamlanan kitaplar 17 Temmuzda alının bakanlar kurulu kararı ile eğitim ve öğretim yılı sonunda geri toplanacak. Aynı zamanda Geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında öğrencilere ücretsiz olarak verilen ders kitaplarının 15 Eylül 2018 tarihine kadar ilgili birimlere teslim edilmesi gerekmekte. İl ve İlçe milli eğitim müdürlüğü depolarında depolanacak olan ders kitapları tekrar ham madde olarak kullanılmak üzere geri dönüşüme gönderilecek.

Bu yıl basımı tamamlanan yaklaşık olarak 110 milyon kitabın ise il ve ilçe milli eğitim depolarına dağıtımının yapıldığı bildirildi. 15 Eylül’ e kadar tüm kitapların il ve ilçe milli eğitim depolarına dağıtımı tamamlanacak. Dağıtımı yapılan kitaplar da 17 Eylül’e kadar depolardan okullara getirilecek. Dolayısı ile tüm bu işlemler 17 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlanacak ve yeni eğitim ve öğretim yılının kitapları sıraların üzerinde öğrencileri bekleyecek.

Bu yazı 326 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun