18 Bin Kişi İŞKUR İle Kadrolu Personel Alacak | ÖSYM Kılavuzu
 

18 Bin Kişi İŞKUR İle Kadrolu Personel Alacak

Paylaş
 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından işsizlere bir müjde geldi. Bakan Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada “İŞKUR’a başvuran işsizlerimiz için kendimize koyduğumuz hedefimiz bu yıl için 1 milyon 250 bin. Bu amaçla başladığımız çalışmalardaki ilk icraatımızda işe yerleştirme portalımızı güncellemek oldu” dedi.

Sağlık Sektörü Personelleri Öncelikli

Rutin devlet işleriyle birlikte seçim çalışmalarını bir arada götüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Elazığ Kovancılar ilçesinde Ak Partililerle yaptığı sohbette, ülkenin kanayan yarası olan taşeron uygulamalarına son verdiklerini belirterek :

“Kamuya bundan sonra sadece kadrolu işçi alımları yapılacak. Sözleşmeli personel ve sözleşmeli memur alımlarımız aynı şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde önceliğimiz Sağlık Bakanlığı’nın 18 bin kişilik talebi. 18 bin kadrolu işçi alımı yapılacak ve direkt kadrolu oldukları için de rahat edecekler” dedi.

İŞKUR Üzerinden Alımlar Yapılacak

Yeni hizmete girecek birçok hastanemiz ve kamuda personel açıklarımız bulunuyor. İŞKUR bu anlamda yeni iş alımlarını yenilenen portalıyla birlikte duyuruların yer aldığı yer olacak. İşsiz gençlerimizin zaman zaman İŞKUR sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. 24 Haziran sonrası güçlü Türkiye sözümüzü işsiz gençlerimize iş sağlayarak gerçekleştireceğiz” diyen Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, daha sonra Elazığ’daki ziyaretlerine devam etti.

Sarıeroğlu, Elazığ Gazi caddesindeki esnafla sohbetinin ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde trafik kazasında yaralanan Zeki Sekin’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Zeki Sekin, Şehit Polis Fethi Sekin’in babasıydı ve Bakan’ın ziyaretinden çok memnun olduğunu belirtti. Bakan Sarıoğlu ayrıca trafik kazasında hayatını kaybeden Elazığ Genlik Kolları Başkan Yardımcısı Emrullah Ataş ve Siraç Bingöl’ün ailelerine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Personel, İşçi Alımlarında KPSS Şartı

İŞKUR ile personel alımlarındaki öncelikli şart KPSS sınavına girmiş ve KPSS puanının 60’ın üzerinde olması şartı aranacak. Personel ve işçi alımlarını da seçim sonrasında yayınlanacak

Bu yazı 353 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02