18 Mayıs Dünya Müzeler Günü – 2015

Paylaş
 

Müzeler günü dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması maksadıyla Milletler Arası Müzeler Konseyi tarafından 18 Mayıs tarihinde kutlanmaktadır.

Müzelerimizi tanımak hem bizim için, hem de gelecek nesiller için çok önemlidir. Çünkü sahip olduğumuz kültürel miraları tanıyabilmek için müzelerimizi mutlaka ziyaret ederek incelemelerde bulunmamız gerekmektedir.

Ülkemizde 34. ‘sü gerçekleşecek müzeler günü kutlaması ülkemizin dört bir yanındaki müzelerde coşku ile gerçekleştirilecek. Avrupa’da 11, ülkemizde ise 10. kez düzenlenen Avrupa müzeler gecesi etkinliği çerçevesinde Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi başta olmak üzere 30 müze mesai bitiş saatinden saat 23:00’e kadar ziyaretcileri ağırlayacaktır.

Müzelere ücretsiz girişin sağlanacağı bugünde siz de çocuklarınızı alıp bir müze ziyaretine gidebilirsiniz. Hem onlar hem de siz kültür mirasımızı biraz daha yakından görmüş olursunuz.

18 Mayıs Pazartesi günü müzelerin 23:00’e kadar açık olması ve ücretsiz olması sizin için güzel bir fırsat mutlaka değerlendirin.

Bu yazı 981 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun