20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınıyor

subat-atamasi-2018
Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen alınacağını kendi resmi sitesinde yayınladı. Öğretmen adaylarının aylardır beklediği o duyuru sonunda geldi.

20-bin-atama

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınıyor Detayları

Öğretmen adaylarının aylardır beklediği sözleşmeli öğretmen ataması bu gün itibari ile MEB’in kendi sitesinde yayımlandı. Duyuruya göre 20 bin sözleşmeli personel alınacak. Sözleşmeli Öğretmen alımı konusu ile ilgili 40 bin sözleşmeli öğretmen alımını talebi bu durum içerisinde 20 bin eksik olduğu görülüp, 40 bin atama beklemesine ise herhangi bir cevap gelmediğinin duyurusudur da diyebiliriz. Öğretmen atamaları için ise detaylar; ön başvuru işlemleri 2 Mart tarihinde yapılacak. Sözlü sınav 14 Nisan-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Ortalama ülkemizde 100 bin öğretmen atama bekliyordu. Yapılan bu duyuruda sayının 20 bin olduğu görülünce öğretmenler sevinsinler mi üzülsünler konusu tartışılmaya başlamıştır.

Sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili sosyal medya üzerinden gelen tepkiler ise çok farklı! Üzülelim mi sevinelim mi bilemedik… Sizde düşüncelerinizi bu haberi okuyanlar ile paylaşın.

Bu yazı 588 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun