2013 DGS Tercih İşlemleri

Önlisans mezunlarının lisans programlarına geçmesine imkan tanıyan Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) bağlı olarak yapılacak tercih işlemleri 14 – 21 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacak. Tercihler ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılabilecek.

dgs

Alanları ile ilgili lisans bölümlerine geçiş yapmak isteyen adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine TC Kimlik No ve aday şifrelerini kullanarak giriş yapabilirler.

Tercih işlemleri ile ilgili bilgilere aşağıdaki dosyalardan ulaşabilirsiniz. Tercih işlemlerini yapmadan önce bu bilgileri dikkatle okuyunuz. Tablo-1 ‘den en fazla 30 adet tercih yapabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız tercihleri yine aday işlemleri sisteminden tercih süresi bitene kadar değiştirebilirsiniz.

 

2013-DGS TERCİH İŞLEMLERİ GENEL BİLGİLER

Bu dosyada DGS tercih işlemleri ile ilgili genel bilgiler, temel ilke ve kurallar, tercihlerin alınması, yerleştirme, yerleştirme sonuçlarının bildirilmesi ve kayıt işlemleri, ek yerleştirme konularında bilgi verilmektedir.

 

TABLO-1, 2013 DGS Kontenjanları

Tablo-1’de 2013 yılında merkezi yerleştirme ile geçiş yapılacak yükseköğretim lisans programlarının kontenjanları yer almaktadır.

 

TABLO-1 KOŞULLAR

Bu dosyada ise Tablo-1’de yer alan yükseköğretim lisans programlarının koşul ve açıklamaları ile ilgili bilgi verilmektedir.

 

TABLO-3

Tablo-3’te mezuniyet alanına göre dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının listesi yer almatadır.

Bu yazı 897 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun