2013 KPSS ve ÖABT Soru Kitapçıkları ile Cevap Kağıtları Görüntüleme

Paylaş
 

ÖSYM KPSS ve ÖABT’ye giren adayların cevap kağıtlarını görüntüleyebileceklerini duyurdu.

2 Ağustos 2013, saat 17.00’den itibaren 2013-KPSS A grubu, Eğitim Bilimleri  veya Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne (ÖABT) giren adaylar ais.osym.gov.tr’den TC Kimlik No ve aday şifrelerini girerek soru kitapçıkları ile cevap kağıtlarını görüntüleyebilecek. Böylece sınav sonucunda beklediğinin altında puanla karşılaşan adaylar cevap kağıtlarını yeniden değerlendirme imkanı bulacak.

kpss soru kitapçıkları ve cevap kağıdı

ÖSYM’nin konuyla ilgili duyurusu şu şekilde;

 

DUYURU
(2 Ağustos 2013)

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile
Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): Soru Kitapçıkları İle Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi

6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavına ait soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 2 Ağustos 2013 günü saat 17:00’den itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara dahttp://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu yazı 1406 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun