2015 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

Paylaş
 

Pek çok adayın ter döktüğü ÖABT sınavı bugün tamamlandı. Peki ÖABT sınav soruları nasıldı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu soruların cevaplarını arayalım.

Bilindiği üzere öğretmen adaylarının girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın son adımı olan ÖABT saat 10:45 itibariyle tamamlandı. Sınav sorularının bir kısmı Ösym’nin internet adresinde yayınlandı. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair ise net bir açıklama yapılmadı. Bu konuda güncel bir açıklama olduğu zaman internet adresimizden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

kpss a grubu

Adaylara 75 dakika ayrılan ve 40 soruluk alan bilgisi ve 10 soruluk alan eğitimi testinin bazı branşlarda daha zor olduğu çıkan adayların sosyal medya üzerinden yaptığı yorumlardan anlaşılıyor. Özellikle Matematik branşında sınava giren adayların sınav sorularının karmaşıklığından dolayı çözerken sıkıntı yaşadıklarını da gözler önüne seriyor. Aynı şekilde KPSS 2013 değişikliği ile birlikte başarıyı ortaya çıkarmak adına bir takım değişikliklere gidilmişti. Bu değişiklikler arasında en dikkat çekici olanı ise sınavın geçerlilik süresinin bir yıla düşürülmesi olarak dikkatleri üzerinde toplamıştı.

Öğretmen adaylarının branşlarında yer alan sınav sorularını cevaplayarak öne geçme gayreti içerisinde olduğu sınavın tamamlanmasının ardından ne zaman açıklanacağı da ciddi anlamda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Aynı zamanda netlerin hesaplanarak puan tahmininde bulunmanın da yerinde olmayacağının altını çizelim.

ÖABT Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

2013 senesinde bir hafta arayla açıklanırken 2014 yılında bir hafta sonra açıklanmıştı. Bu sene de bir haftalık periyot içerisinde sınav sonuçlarının açıklanacağı düşünülüyor. Aynı zamanda osym’nin internet adresini ziyaret ederek sınav sorularının ve cevaplarının yüzde onluk kısmını açıkladı. Gerek sosyal medya gerekse internet siteleri üzerinden sınava giren adaylarının yorumlarına göz atacak olursak; bu sene yine detaylı, seçici ve zamana karşı mücadele gerektiren bir alan bilgisi sınavının yapıldığını görmekteyiz. Buna rağmen Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilgiler gibi alanlarda bilgi gerektiren soruların olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Sizlerde yorum yazarak sınavın nasıl geçtiğini belirtebilirsiniz.

Bu yazı 963 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun