2017 KYK Burs Başvurusu Ne Zaman?

Paylaş
 

Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren KYK burs başvuruları tarihi oldukça yaklaştı. Üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin maddi anlamda sıkıntı yaşadığı bilinen bir gerçektir. Barınma ücretleri, yemek ve yol parası, kırtasiye ürünleri derken oldukça bunalan öğrenciler için son derece rahatlatıcı olan KYK burslarına başvuru takvimi heyecanla bekleniyor. Henüz netlik kazanmamış olan takvim için sürekli olarak öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu Web sayfasını ziyaret ediyorlar.

Geçen Yıl KYK Burs Başvuruları Ağustos Ayında Yapılmıştı

2016-2017 eğitim öğretim yılındaki üniversite öğrencileri için KYK burs başvuruları ile yurt başvuruları ağustos ayı içerisinde yapılmıştı. 2016 Ağustos’unda KYK ile ilgili bütün başvurular yapıldığından dolayı bu sene de aynı beklenti yaşandı. Fakat Ağustos ayında KYK sitesini ziyaret eden öğrencilere net bir duyuru yapılmadı. Bu günlerde yapılması beklenen KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili açıklamalar Kredi Yurtlar Kurumunun ana sayfasında yer alacak.

2017 KYK Burs Miktarı Ne Kadar?

2017 yılı Ocak ayı itibariyle Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredi miktarları için yapılan artış belli oldu. Böylece 25 liralık artışla birlikte KYK burs ve kredileri 450 liraya yükselmiş oldu. 2016 yılında KYK burs ve kredilerine 70 liralık zam yapılmış ve 400 liraya çıkartılmıştı. 2017 yılında yapılan 25 liralık zam oldukça az olarak değerlendirildi.

Bu yazı 728 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun