2017 YDS Sonuçları Bugün Açıklanıyor

yds sonuçları, yds sonuçları saat kaçta, Yabancı Dil Sınavı sonuçları, 2017 yds sonuçları, 
Paylaş
 

YDS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak? Yabancı Dil Sınavı sonuçları 05.10.2017 tarihinde saat 23:59’a kadar açıklanacak. Yds puanı geçerlilik süresi ne kadar olacak? 2017 Yds sınav sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

2017 YDS Sonuçları Bugün Açıklanıyor

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden puanlama seviyeleri aşağıdaki gibi olacak şekilde belirlenmiştir.

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 – 79 arasındaki puanlar  (C) seviyesi,

60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak kabul edilir.

Yds Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak

Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilmektedir. Yabancı Dil Sınavlarının Geçerlilik süresi ile ilgili kararına göre yabancı dil sınavı puanının Doçentlik, Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Okutman kadrolarına Yüksek Lisans ve Yabancı Dil Puanı isteyen Yüksek Öğretim kurumlarına başvurularda süre sınırlaması bulunmamaktadır. Sadece doktora başvurularında Yabancı Dil Puanının Geçerliliği 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Yabancı Dil Sınavının sonuçları ÖSYM sonuç sayfasından ilan edilecektir. YDS sonuçları sisteme yüklendiğinde söz konusu sayfada Yabancı Dil Sınavı ile ilgili bir başlık açılacak ve bu başlık ile adaylar YDS sonuç açıklama sayfasına erişebilecekler. Bu sayfada T.C kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik kodu kullanılarak sınav sonucunu öğrenebilirsiniz.

 

Bu yazı 694 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun