2018-2019 Dönemine Ait Eğitim ve Öğretim Yılının Başlama Tarihi

Paylaş
 

Okulların olduğu bakanlık olan Milli Eğitim Bakanlığı, 2018-2019 yılına ait okulların açılacağı tarihe ilişkin bir takvim planlamasını açıkladı. Ayrıca okulun geçen günlerde karne alımı ile bitmiş olması öğrencilerin bu konuda okulların açılacağı tarihi merakla beklemesine neden oldu. Okulların açılacağı tarihin net şekilde belli olmuş olması sebebiyle öğrenciler tatillerinin kıymetini daha iyi anlamak için gönüllerince eğlenmek istiyor.

​​​Bilindiği üzere milyonlarca öğrenci karne heyecanını 8 Haziran günü yaşadı. Epeyce uzun süren bir eğitim ve öğretim yılını geride bırakan öğrenciler 3 ay sürecek olan bir yaz tatili geçirecek. Okulların açılacağı tarihin önemi tam olarak tatilini sürdürmekte olanlar için yapılacak planlamanın önemini gözler önüne seriyor. Bu konuda özellikle öğrencilerin aileleri çeşitli planlamalar yapmak amacıyla yaz tatilinin bitiş tarihini öğrenmeye çalışıyor.

Yaz Tatilinin Bitiş Tarihi ve Okullarda Ders Zilinin Çalacağı Tarih Açıklandı

Çeşitli okullarda eğitim gören milyonlarca öğrenci 8 Haziran’da başladığı yaz tatilinin ne zaman biteceğini oldukça meraklı bir şekilde bekliyordu. Milli eğitim bakanlığı bu konu hakkında her bir tarih verdi. Yapılan çeşitli çalışmalar sonucunda ortak bir karara varan milli eğitim bakanlığı, yaz tatilinin biteceği tarihi 17 Eylül 2018 olarak belirledi. Buna göre öğrenciler bu tarihten sonra devam eden ilk pazartesi ders başı yapacaklar. Ayrıca öğrenciler için diğer bir tatil olan 15 tatil ise 29 Ocak 2019 ve 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak ve bu tarihler arasında öğrenciler tatil yapacaklar. Bir sonraki yaz tatilinin de tarihi belirlendi. Buna göre 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 14 Haziran 2019′ da son bulacak. Son olarak yaz tatilinin uzamasını bekleyen öğrenci ve veliler için yapılan açıklamada uzamanın mümkün olmayacağı belirtildi.

Bu yazı 400 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun