2018 Kpss Dhbt Sınavı Giriş Belgeleri Duyurusu

Paylaş
 

2018 Kamu personeli seçme sınavı Orta öğretim, Ön lisans ve Lisans sınavlarının hemen ardından milyonlarca genç sınava girdi. 2018 yılının resmi son Kamu personeli seçme sınavı olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı öncesinde ÖSYM sınav giriş belgelerini resmi hesabından yayınladığını duyurdu. Ösym şifreniz ve kullanıcı adınızla birlikte https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden sınav giriş bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Öte yandan adaylar ÖSYM hesabına girdiklerinde sınava saat 10:00 dan sonra gelenler alınmayacaktır” duyurusu ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle sınava girecek adaylar maksimum sınav saatinden yarım saat evvel sınav giriş yeri önünde olurlarsa, bu durum yararlarına olacaktır.

Sınav Giriş Belgesinde Bulunmakta Olan Bazı Kurallar

Sınav giriş belgesi üzerinde mutlaka adayın fotoğrafının, merkez, bina, koridor, sınav salon numarası gibi bilgiler yer almak durumundadır. Bu bilgilerin yer almadığı sınav giriş belgeleri geçersiz sayılacaktır. Sınav giriş belgesi çıktısı siyah beyaz ya da renkli olarak alınabilir. Sınav giriş belgeleri sınav zamanı adaylarının yanlarında bulundurulmak zorundadır. Aksi bir durumda sınavları geçersiz sayılacaktır. Adayların sınav gününden bir gün önce sınav yerlerini görmeleri yararlarına olacaktır.

Sınava girecek olan adaylar hiçbir şekilde yanlarında kalem, uçlu kalem, silgi, metal broş, künye, küpe, ziyneti eşyası (alyans hariç), topuz iğnesi, üzerinde ambalajından ayrılmış pet şişe içerisinde su haricinde hiçbir yiyecek ve içecekle sınava girilemez. Adaylar sınav zaman sınav giriş belgelerinin yanında yanlarında mutlaka kimlik ya da kimlik yerine geçebilecek bir belge bulundurmak zorundadır.

Özel Kimlik Belgesi Hakkında

Sınav gününde adaylar mutlaka yanlarında kimliklerini bulundurmak durumundadır. Ancak bu durum ile ilgili olarak bazı istisnai durumlar olabilmekte. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığından geçici bir süre ile ayrılan adaylar Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Pasaportu ile ya da vatandaşlıktan belirli bir izinle ayrılanlar için olarak özel olarak hazırlanmış mavi ve pembe kartlarla adaylar sınava girebilirler. Ancak bu belgelerin yerinde mutlaka net bir fotoğrafın olması zorunludur. Aksi bir durumda fotoğrafsız ya da net bir fotoğrafı bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Bu yazı 298 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun