2018 KPSS Ortaöğretim Sınav Yeri Açıklandı mı?

Paylaş
 

Ösym tarafından belli zamanlarda uygulanan KPSS sınavı, adaylar için heyecanlı bir maratondur. Ortaöğretim KPSS sınavına girecek olan adaylar nefeslerini tutmuş sınav tarihini merak ediyor. 2018 yılında Ortaöğretim grubu için yapılacak KPSS sınavından geçerli not alıp memur olma hayali kuran adaylar için yeni bilgilerde gelmeye başladı.

KPSS Sınavı Ekim Ayında Yapılacak

İŞ hayatlarını memuriyetlikle sonuçlandırmak isteyen ortaöğretim mezun olan adaylar sınav tarihi yaklaştıkça heyecanları da katlanarak artmaktadır. Ölçme, Seçme ve yerleştirme merkezi tarafından sınav tarihi resmi internet sayfasından açıklandı. ÖSYM tarafından uygulanacak KPSS sınavının tarihi 7 Ekim Pazar Günü olarak belirtildi. Binlerce adayın ter dökeceği bu sınavda 15 dakika kuralı da uygulanacak. Adaylar sınava giderken gerekli belgelerini unutmamaları için gerekli uyarılar da sürekli yapılmaktadır.

Kamu Personel Seçme Sınavına girecek olan Ortaöğretim mezunu adaylara 120 soru yöneltilecektir. Adayların toplam sınav süresi de 120 dakikadır.

Sınav Yerleri Yakın Zamanda Açıklanacak

7 Ekim Pazar günü Ortaöğretim KPSS ‘ye girecek olan adayların sınav yerleri için ÖSYM bir açıklama yayınladı. Sınav tarihinden yaklaşık 10 gün önce sınav giriş yerleri adaylara https://ais.osym.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile bu adrese erişim sağladıktan sonra sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilirler. Ortaöğretim KPSS 7 Ekim günü gerçekleşecek olup, sınav sonuçları ise yaklaşık olarak bir ay sonra açıklanacaktır.

Bu yazı 266 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun