2018 LGS Yerleştirme Beklenen Sonuçları İle Sayfada

Paylaş
 

Uzun süredir beklenen LGS yerleştirme sonuçları açıklanıyor. Peki, ne zaman açıklanacak merak konusu. LGS açılımı liseye geçiş sınavı olan imtihan ilk kez yapılmıştı. Sonuçları ise merakla bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığından Açıklama

30 Temmuz 2018 tarihinde tercih sonuçları milli eğitim bakanlığının sitesinde yayınlanacaktır. Velilerin ve öğrencilerin merakla beklediği sonuçlar için heyecan dorukta. İstediği okullara yerleşebilen öğrenciler okullarına gidebilirken, yerleşemeyen öğrenciler ise evinin en yakınındaki okula kayıt yaptırmak durumunda kalacak. İlk defa uygulanıyor olmasından dolayı sonuçlar ekstra merak uyandırıyor.

LGS Sonuçları Açıklanma Saati

MEB e-okul sisteminde sorgulatabileceğiniz sonuçlar için 30 Temmuz 2018 10:00-14:00 saatleri aralığında giriş yapabilirsiniz. Sonuçlar kısa bir süre içinde karşınızda olacaktır. Milli eğitim bakanlığı sayfasında bulunan e-okul sistemi üzerinden giriş yapmalısınız. İstenilen bilgiler TC numaranız, okul numaranız ve güvenlik sorularından ibarettir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sayfaya giriş sağlayabilirsiniz.

Nakil Süreci Nasıl İşler?

Sonuçların öğrenilmesinden itibaren nakil işlemleri de başlamış sayılır. Nakil işlemlerinde kontejan belirleyici sebeptir. Nakil süreci dört haftalık gibi bir süre içerir. Bu süre zarfında işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Başvurular haftalık olarak kademelere ayrılmış durumda. 1. Nakil için başvurular 6 ile 10 Ağustosta başlayacak, sonuçları ise 13 Ağustosta açıklanacak. 2. Nakil başvurusu 27 ile 31 Ağustos başlarken sonuçları 19 Ağustosta açıklanacak. 3. Nakil başvurusu 27 ile 31 Ağustosta, sonuçları 3 Eylülde açıklanacak. 4. Nakil işlemleri ise 3 ve 6 Eylül arasında, sonuçları ise 8 Eylülde açıklanacak.

Bu yazı 351 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun