2018 Pöh Alımı ve Başvuru Şartları

poh alimi
Paylaş
 

Lise mezunları pöh alımında yeni gelişmeler. Yayınlanan son bilgilere göre 2018 yılında özel harekat polisi alım sayısı belli oldu. Pöh alımı ile ilgili son gelişmeler

Kpss siz lise mezunları için PÖH alımında  gelişmeler!

Emniyet genel müdürlüğü yayınlarına göre özel hareket alımlarında kapasiteyi açıkladı.özel eğitim gerektiren yüksek riskli operasyonlardaki görev alan personel sayısının yeterli olmadığını ileri sürerek yeterli düzeye getirilmesi amaçlarken bu kapsamda alınacak personel sayısını belirtti.

poh alimi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan dökümanda yer alan ifadelere göre, gönüllülük esasına göre seçilmiş nitelikli personel alımlarının devam edeceğine yer verildi. 2017 yılında 14.297 olan personel sayısının 2018 yılında 25 bine çıkartılmasının planlandığı belirtildi. Bu şekilde özel harekat birimlerinde görevli polis sayısı 10.703 arttırılacak. Bu da 2018 yılında en az 10 bin özel harekat polisi (PÖH) alımı yapılacağını gösteriyor.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Yeni dönem polis özel harekat alımlarının da geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımında istenen başvuru şartları ile yapılması bekleniyor. Buna göre yeni dönem PÖH alımında istenen başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor.

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
# 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olmak
# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
# Erkeklerde boyun en az 167 cm, bayanlarda ise 162 cm olması,
# Boy ile kilo endeksinizin orantılı şekilde olması,
# Silah taşımaya engel bir sağlık sorununun olmaması,
# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Lise mezunu pöh alımında yukarıda verilen bilgilere göre 2017 yılında  14.287 olan personel 2018 yılında 25 bine çıkarılması planlanıyor.

 

Bu yazı 812 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun