2018 yılında PTT’ye Personel Alınacak

PTT AŞ Genel Müdürlüğü, personel alımı, 2018 PTT Personel Alımı, PTT 1.750 personel alımı
Paylaş
 
2018 yılında PTT’ye Personel Alınacak PTT AŞ Genel Müdürlüğü tarafından PTT A.Ş. ‘ye alınması planlanan 1.750 personel alımına 8 Ocak 2018 itibarıyla başlayacak. İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları İl PTT başmüdürlüklerine en kısa sürede müracaat etmeleri gerekmektedir.

2018 yılında PTT’ye Personel Alınacak

 

 

2018 yılında PTT A.Ş. ‘ye bin 750 personel alınacağına dair yeni bir başvuru süreci başladı. PTT şirketin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen 2017’de planlanan 1.750 personel alımında adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri devam ederken, Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulunun 2017/337 sayılı kararı ile yürütmenin durdurulduğu anımsatıldı. Şirketin personel alımlarında adayların mağdur edilmemesi için Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yoğun gayretleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile düzenleme yapıldığını ifade eden açıklamada, basın toplantısında şunlar ifade edildi;

“Sayın Bakanımızın açıklamaları doğrultusunda, söz konusu KHK kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri 8 Ocak 2018 itibarıyla gerçekleştirilecek.” İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları il başmüdürlüklerine müracaatlarının gerektiği ifade edilen açıklamada, KHK’nin yayınlanma tarihinden itibaren 2018 ve sonraki tüm alımlarda düzenlenecek yeni mevzuatın geçerli olacağı ve bu mevzuat çerçevesinde işlem yapılacağı bildirildi.

PTT’ye 1,750 personel alınacak olan adaylar için yapılan açıklama

PTT A.Ş ‘in 2018 yılı içerisinde ve müteakip yıllarda da ihtiyaç duyulması halinde yeniden personel alımına devam edeceğinin vurgulandığı açıklamada, “Sürekli gelişen ve büyüyen PTT ailesi olarak 2017/3 personel alımında başvurduğu halde beraber çalışma imkanı bulamadığımız değerli vatandaşlarımızın bundan sonraki personel alımlarına başvurularını bekler, onları PTT ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ayrıca ataması gerçekleşecek olan bin 750 personelimize PTT ailesi olarak hoş geldiniz der, birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağımızı ifade ederiz.” değerlendirmesinde bulunarak gerekli bilgilendirmeri yaptı.

PTT Personel Alımı – 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 696 sayılı KHK ile PTT’de yaşanan sorunla ilgili olarak bir düzenleme yapılmıştı. Ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ’nin, personel istihdamının, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik gereğince yapıldığını ifade etti.

Bu yazı 667 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun