2020 Yılında Bekçi ve Polis Alımı

Paylaş
 

Polis ya da bekçi olmak isteyen vatandaşların beklediği açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. 2020 yılında alınacak bekçi ve polislerle ilgili açıklama yapan Soylu, merakla bekleyen onlarca vatandaşı ilgilendiren detayları bildirdi. Yaptığı açıklamada 2020 yılında kaç bekçi ve kaç polis alınacağı sorusu da netlik kazanmış oldu.

İçişleri Bakanı Soylu katıldığı bir televizyon programında ve ardından katıldığı mezuniyet töreninde bekçi ve polis alımları ile ilgili beklenen açıklamaları yaptı.

10 Bin 500 Bekçi Alınacak

2020 yılı için 10 bin 500 bekçi alınacağını bildiren yazı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren 10 bin bekçi kadro kararı, 2020 yılı içinde 10 bin bekçi alınacağını netleştirdi. Fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra İçişleri Bakanlığı bünyesine alınacak 10 bin bekçiye ek olarak 500 bekçi daha alınacağını açıkladı. Bakan Soylu’nun yaptığı açıklama Resmi Gazete’de yayımlandı ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne toplam 10 bin 500 bekçi alınacak.

10 Bin Polis Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçen günlerde katıldığı mezuniyet törenlerinde yaptığı konuşmalarda, 2020 yılındaki polis alımları için d önemli hususlara değindi. Bakan Soylu 10 bin 500 bekçi alımının yanında 10 bin de polis alımı yapılacağını açıkladı. Bu açıklamayla polis olma hayali kuran yüzbinlerce gence beklenen müjdeyi verdi.

Polis ve bekçi alımları ile ilgili ilanların henüz ne zaman yayınlanacağı netlik kazanmadı. İlanlar için gözler Polis Akademisi Başkanlığı’na çevrilmiş durumda.

Bu yazı 199 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun