21. Dönem POMEM Mülakat Tarihleri Açıklandı

pomem mulakat tarihleri
Paylaş
 

POMEM mülakat tarihini açıkladı. Tarih 29 Ocak-10 Şubat 2018 tarihlerinde olduğunu duyurdu. POMEM hakkında aklınıza takılan veya bilgi almak için yorum atarak bize ulaşabilirsiniz.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı duyuru da 21. Dönem POMEM Mülakat sınav tarihini açıkladı.

21. Dönem POMEM Mülakat Sınavları Tarihleri Detayları

21. Dönem POMEM mülakatı 29 Ocak-10 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacağını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı duyuru şu şekildedir;

mulakat tarihleri aciklandi

21. Dönem POMEM Mülakat Sınavları 29 Ocak-10 Şubat 2018 Tarihleri arasında yapılacaktır.
26 Ocak 2018 Tarihinde Adayların Mülakat Sınav Giriş Belgeleri Başkanlığımız internet sitesinden (www.pa.edu.tr) yayınlanacaktır.

POMEM Spor Parkuru Hakkında

1) Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15×2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

POMEM mülakat tarihini açıkladı. Tarih 29 Ocak-10 Şubat 2018 tarihlerinde olduğunu duyurdu. POMEM hakkında aklınıza takılan veya bilgi almak için yorum atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 853 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

9 adet yorum var.

 1. sibel dedi ki:

  Merhaba bende polislik sınavlarına girmek istiyorum takip ediyorum tüm duyuruları ama anlayamadım mülakat sınavı öncesinde herhangi bir işlem oluyo mu polis olmak istiyorum napmam lazım??

  • Şahan Aydın dedi ki:

   Merhaba Sibel,
   Hayır ilk başta mülakat sınavına girmeniz gerekiyor. Eğer başarılı olursanız geri kalan aşamaları(sağlık, spor mülakatı) polis akademisi sizi bilgilendiriyor.

 2. Ahmet yılmaz dedi ki:

  Başvuru ne zaman oldu tarihleri hiç söylemediler ben nsl katılacam ben de mülakatlar katılmak istiyorum

  • Ahmet Yüce dedi ki:

   Mulakat giriş belgeleri 26 Ocak da resmi sitede yayımlanacaktır.

   Sitemizi takipte kalabilirsiniz başvuru sürecini bir başlık altında ele alacağız.

 3. Sevcan tümer dedi ki:

  Merhaba mülakata yerde girilicek acaba

  • Şahan Aydın dedi ki:

   Merhaba Sevcan,
   Mulakat giriş belgeleri 26 Ocak da resmi sitede yayımlanacaktır.

   Sitemizi takipte kalabilirsiniz başvuru sürecini bir başlık altında ele alacağız.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun