21. Dönem Pomem Sınav Sonuçları Açıklandı

pomem-21.donem-sonuclari
Paylaş
 

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM hakkındaki duyurusunda sınav sonuçlarının açıklandığını yayımladı! 10 bin 218 aday POMEM için asıl aday olarak belirlendi. 21. Dönem POMEM sonuçları, sorgulaması vb. detaylar ÖSYM Kılavuzu’nda.

21. Dönem Pomem Sınav Sonuçları Açıklandı Detaylar

POMEM ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapıldı. Polis adaylarının duyuru sonuçlarının E-Devlet üzerinden öğrenebileceğini açıkladı.

EGM’DEN 21. Dönem POMEM Duyurusu!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan POMEM hakkındaki duyuru;

“Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonuçları açıklandı.

Sınavlarda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) eğitime alınacak polis memuru adayları sayısına göre sınavda başarılı olan lisans mezunu 7.218 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunu 1.800 erkek, 200 kadın olmak üzere toplam 10.218 asıl aday belirlendi.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.” şeklindedir.

21. Dönem POMEM Sonuçları Öğrenme

Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların yapması gereken TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleriyle Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün Sitesinden veya Polis Akademisi Başkanlığı‘nın sitesinden sorgulatarak öğrenebilir.

ÖNEMLİ NOT: Sınav sonuçları site üzerinden sorgulatarak öğrenilecektir. Kazanan kişilere herhangi bir tebligat veya belge gönderilmeyecektir.

21. Dönem POMEM intibak eğitimi 4 MART 2018 saat 17:00 a kadar planlanan POMEM’lerde bulunması gerekiyor.

Bu yazı 563 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun