22 Bin Jandarma Uzman Erbaş Alımı Tarihi ve Şartları | ÖSYM Kılavuzu
 

22 Bin Jandarma Uzman Erbaş Alımı Tarihi ve Şartları

Paylaş
 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak olan uzman erbaş alımına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Daha öncesinde Milli Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada 22 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağına ilişkin bir bilgi geçilmişti. Ancak 22 bin asker personel alımına yönelik olarak her hangi bir zaman aralığı verilmemişti. Yeni gelen gelişmeler doğrultusunda başvuru tarihi ile alım konusunda ilişkin şartlar açıklandı.

22 Bin Jandarma Uzman Erbaş Alımına İlişkin Başvuru Tarihi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yeni yapılan açıklama doğrultusunda askeri personel alımına ilişkin başvuru tarihi 19 Mart ve 4 Nisan 2019 arasında belirlendi. Başvuruların başlangıcı, bitişi ve alım şartlarına ilişkin detaylı bilgiler www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ya da www.dpb.gov.tr gibi adreslerden öğrenilebilir. Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı başlığı altında yer alan bilgilerde, alıma yönelik olarak çeşitli şartlar da aranmakta.

Başvuru Şartları

22 bin sözleşmeli askeri personel alımı yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı, yaptığı duyuruda alım koşullarını da belirtti. Ön başvuru işlemlerinin sadece Vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris web adresi üzerinden yapılacağı bildirilirken, adaylarının başvuru kılavuzunun tamamını okumaları konusunda uyarılar yapıldı. 4 Nisan 2019 günü 23:59’a kadar yapılacak olan başvurular değerlendirmeye alınıp sistemin daha sonrasında başvuru için kapatılacağı bilgisi geçildi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi başvuru şartları için ulaşılması gereken bir alan olup, adaylar bu sisteme e-devlet kapısı üzerinden erişim sağlayabilecekler. Ön başvuru yapan kişiler arasında öncelikli olarak sınav tarihleri ve sınav alanlarının kapasitelerine göre 40 bin kişinin çağrılacağı bildirildi. Başvuracak olan adaylarda aranan nitelikler ise şöyle;

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 4 Nisan 2019 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak
  • Güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu bir sonuç almak
  • Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanmış olan kılavuz içerisindeki diğer şartları taşıyor olmak. Bu pozisyon için başvuru yapacak adayların şartları yerine getiriyor olmaları halinde, çağrılma önceliği esasına göre sınavlara giriş yapabilmeleri mümkün olacak.
Bu yazı 63 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02