23. Dönem POMEM Alımı İle İlgili Dikkat Çekici Açıklama

Paylaş
 

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem POMEM alımı için açıklama geldi. Açıklamada dikkat çeken en önemli detay ise tarihin belli olmasıydı.

23. Dönem POMEM Alımı İle İlgili Dikkat Çekici Açıklama

Bildiğiniz üzere 22. Dönem POMEM alımı 10 bin kişi ile sınırlandırılmıştı. Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doçent Doktor Ufuk Ayhan, toplam başvuru sayısının 22 bin küsür olduğunu dile getirmekle beraber POMEM başvuru yapacak adaylara da bazı tavsiyelerde bulundu. Ufuk Ayhan “22. dönem POMEM başvuruları, 12 Mart’ta başlamış olup son 3 güne girmiş bulunmaktayız. An itibarıyla 23 bin 112 başvurumuz söz konusu. Benim adaylara tavsiyem, başvurularını son güne bırakmamaları. Çünkü aşırı yüklenme ve yoğunluk nedeniyle sistemde çeşitli sorunlar yaşanabilmekte, kilitlenmekte. Bu nedenle son günlere bırakmamalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

bakan-soylu-poh-alim-23-donem

22. Dönem POMEM’cileri 2018’in sonuna doğru mezun edileceği aynı zaman da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise 23. Dönem POMEM alımının Ağustos ayında gerçekleştireceklerini söyledi. Kesin bir bilgi olmamakla birlikte tahmini olarak 23. dönem POMEM alımı Polis Özel Harekat olarak yapılacağı düşünülmektedir.

Bu yazı 611 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun