23. Dönem Pomem Sınavı Sonuçları Yayınlandı

Paylaş
 

Pomem’in açılımı Polis Meslek Eğitim Merkezi olan polis yetiştirme kurumunun kısaltılmış halidir. 6 ay ve üzeri eğitim veren üniformalı ve yatılı bir polis okuludur. Bu okuldaki öğrencilerin tüm ihtiyaçları ve harçlıkları eğitimleri boyunca devlet tarafından kolayca karşılanmaktadır. Pomem diğer yatılı okullarda da olduğu gibi eğitiminiz sırasında ev iznine çıkmanıza olanak tanımaktadır. Sosyal aktivitelere katılabilir, resmi ve dini tatillerde izinli olursunuz. Bu kurumdan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra polis unvanını alır ve Polis Teşkilatı bünyesinde hizmet etmeye başlarsınız. Bu olanakları sayesinde Pomem gençlerin dikkatini çeken bir eğitim kurumudur. Her yıl sınavlarına binlerce kişi katılmaktadır. 23. Dönem sınav başvuru süresi 1 ve 14 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşmişti.

Sınava Katılma Şartları

bostancı escort

Pomem şartları yaş, eğitim, sağlık gibi kriterlerden oluşmaktadır. İlk olarak Pomem’e başvurabilmek için 31 Aralık itibari ile 30 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir. Bu sınır hem bayan hem de erkeklerde aynıdır. Askerlik şartı yoktur ve bu yüzden askerdeyken bile başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Polisler, silahlı kolluk kuvveti olduklarından dolayı sağlık şartları çok önemlidir ve oldukça dikkat edilir. Göz bunların en başında yer almaktadır. Pomem’e girebilmeniz için iki gözünüzün görme gücü toplamının 20 üzerinden en az 16 olması gerekmektedir. Ve de kişinin kambur ya da kuş göğsü kafese sahip olmaması ve konuşmasının düzgün ve dişlerinin eksiksiz olması gibi şartlar da bulunmaktadır.

Sınav Sonuçları İçin

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre 23. Dönem POMEM sonuçları açıklanmıştır. Sınava giren adaylara sonuçlar, posta yoluyla ya da diğer iletişim araçları ile bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğinde olmaktadır. Resmi açıklamada ”Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.” ifadeleri kullanılmıştır. Tüm adaylara duyurulmuştur.

Bu yazı 108 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun