3000 BESYO Alımı Yapılacak Duyurusu

besyo-alimi-2018-3000bin-personel
Paylaş
 

BESYO mezunlarını atamasına ilişkin açıklamayı yapan Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvelili Saffet Sancaklı 3000 BESYO mezununu 2018 yılı içerisinde atamasının yapılacağını duyurdu, bu konuyla ilgili görüşmeyi Bakanla sağladığını söyledi.

besyo-alimi-2018

3000 Besyo Alımı Yapılacak Duyurusu Detayları

TBMM’de üniversite mezunlarına ilişkin konuşma yapan Saffet Sancaklı, BESYO bölümü ile ilgili 50 bin mezuna ilişkin 3000 bin BESYO mezununu 2018 yılı içerisinden istihdam edeceğini konuşması içerisinde yer verdi. Saffet Sancaklı şunları değindi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyorum. Bizim bu beden eğitimi yüksekokulu öğrencileri… 50 bin civarında mezun var ve bunlar atanamıyordu hiçbir yere, kadro da alamıyordu. Bunlar bizim geleceğimizi yönlendirecek gençleri yetiştirecek, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini kuracak arkadaşlardı. Bu konuyla ilgili ben burada birkaç defa konuşma da yaptım, Sayın Bakanla da özel görüştüm, basından da biraz yüklendim Sayın Bakana. Sayın Bakan da sağ olsun, bir müjde verdi, 3 bin öğrenci 2018 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının kadrosuna atanacak. Bir ay önce açıkladı da çocuklar arıyor beni “Ne zaman başlayacağız?” diye. Biraz evvel Bakan Bey’e de onu sordum -buradan arkadaşlar da duysun diye söylüyorum- dedi ki: “İllere göre ihtiyaç listesi hazırlanıyor, çok yakında bitecek ve alımlar başlayacak.” Buradan bunu da belirteyim.”

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı konuşmasında 3000 bin BESYO adayının 2018 yılında alınacağını buna ilişkin gerekli yerlerle görüşme sağladığını yukarıdaki konuşmadan anlaşılmaktadır.

Bu yazı 739 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun