3251 Personel Sosyal Hizmetler Kanununa Göre Kamuya Alınacak

Paylaş
 

Devlet Personel Genel Başkanlığının açıklamış olduğu bilgiye göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere 3251 personel alımı yapılacak. 3251 personel 2828 sayılı Sosyal Hizmetler kanununa göre kamu kurumlarına atanmış olacak.

Hangi Kurumlarına Personel Ataması Yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığı’nın açıklamış olduğu bilgiye göre Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında alınacak olan 3251 personel değişik kamu kurumlarına dağılacak. Buna göre ilkokul, ortaokul ve ilköğretim kapsamında 1854 kişi istihdam edilecek. Ortaöğretim kurumları için alınacak personel sayısı ise 1073 olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlendi. Ön lisans kurumlarında çalışması için 182 personel alınırken lisans düzeyinde çalışabilmek için 142 personele kadro açılmış durumda. Böylece toplam 3251 personel 2828 sayılı Sosyal Hizmetler kanunu göre kamu kurumlarında istihdam edilecek. Adaylar alınırken KPSS sınav sonuçları baz olarak kabul edilecek.

Sosyal Hizmetler Kanununa Göre Alım İşlemleri Takvimi Nasıl İşleyecek?

Devlet Personel Başkanlığı’nın açıklamış olduğu bilgiye göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan işbirliği doğrultusunda 18 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olan personel alımı başvuruları 3 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek. Bu tarihler arasında başvuru yapan adaylardan kabul edilenlerin yerleştirme işlemleri 6 Kasım 2017 Pazartesi günü itibariyle duyuruları yapılacak. Adaylar başvuru durumlarını Devlet Personel Başkanlığı sayfasından veya Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın internet sitesinden takip edebilecekler.

Bu yazı 903 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun