3600 Ek Gösterge Bakana Takıldı

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı olarak görev almakta olan Ziya Selçuk tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 3600 ek gösterge ile bir müjde olacağına dair yapılan açıklama üzerinden bir süre geçmesine rağmen henüz o müjdeye dair bir belirti gelmedi. Öğretmen adaylarının hayal kırıklığına uğramaları ile beraber konu ile ilgili şu günlerde yeni bir gelişme daha yaşandı. Ek göstergelerin 3600’e yükseltilmesi ve kamu çalışanlarının çeşitli avantajları elde edecek olmalarına ilişkin olayda hayal kırıklığı yaşandı.

Milli Eğitim Bakanı tarafından müjdeli haberi bekleyen öğretmen adaylarının her hangi bir açıklama gelmemesi üzerine çeşitli sosyal medya kanallarını kullanarak açıklama istemeleri üzerinde yeni bir gelişme ile müjde beklerken hayal kırıklığı meydana geldi. Yeniçağ Gazetesi’nden Ankara Temsilcisi Ahmet Takan bir iddia ortaya attı. Bu gelişmenin henüz her hangi bir sonuca ulaşmamasında gazeteciye göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yer alıyor. 3600 ek göstergenin damada takılması ile ilgili yazı kaleme alan gazeteci çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak 3600 Ek Göstergeye Engel Oldu İddası

Ahmet Takan’ın kaleme aldığı yazıda birçok iddiayı ortaya atması ortalığın karışmasına neden oldu. Yer alan yazıda Ziya Selçuk’un kendi vaadini iktidarın yerine getirmemesi ile ilgili sıkıntılı günler yaşadığını dile getiren gazeteci, aynı zamanda Selçuk’un yakın çevresine 3600 ek göstergenin neden çıkmadığını anlattığını da dile getirdi. Ziya Selçuk’un yakın çevresinden edindiği bilgiler doğrultusunda yazısını kaleme alan Takan, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı geçemedikleri yönünde bir duyum aldığını belirtti.

AKP içerisindeki üst düzey yöneticiler ile de görüştüğünü belirten Takan, 3600 ek göstergede engelin Berat Albayrak olduğunu söyledi. 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün o dönemki danışmanlığını da yapmış olan gazeteci, yazısının devamında da ilgi çekici bir detay paylaştı. Milli Eğitim Bakanı’nın Cumhur Hükümeti sistemini henüz anlayamadığını söyleyen gazeteci, yakı bir zamanda kabine sisteminde yapılacak olan değişikliklerde Ziya Selçuk’un adının geçtiğini de yazısında belirtti. Kulis iddiaları olduğu konusunda da okuyucularını uyardı ve şimdilik öğretmen adaylarının beklemesi gerektiği konusunda bir yazı kaleme aldı.

Bu yazı 194 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun