37 Bin Atama Müjdesi

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI atama bekleyen öğretmen adaylarına 37 bin atama müjdesi verdi. Aynı zamanda dershane kararı ile ilgili sorulan sorulara da cevap veren Nabi AVCI, Anayasa Mahkemesinin iptal kararını ardından dershanelerin kanuni olarak bir karşılığının kalmadığını belirtti ve ekledi “milli eğitim bakanlığı temel liselerin arkasında”

37 bin atama

 

 

 

 

 

Aynı zamanda Bakan Avcı, dershane öğretmenlerinin sınavsız bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığına alınması ile ilgili yapılan düzenlemenin iptal edilmiş olmasının da altını çizerek bu düzenlemeyi gerçekleştiremeyeceklerini belirtti. Bilindiği üzere daha öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı bu kontenjanlar için başvuruları almıştı.

Atama Müjdesi de Verdi

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI Ağustos ayında ilk atamalarda gerçekleştirilmek üzere 37 bin atama olacağının altını çizdi. Özellikle öğretmen adaylarının sosyal medya hesapları ile bu rakamı oldukça az bulduklarını ve söz verildiği üzere 47 bin atamanın beklendiğini de hatırlatalım.

Öğretmen adaylarının gergin bekleyişinin tek nedeni atama rakamları değil, aynı zamanda bayram tatilinin araya girmesi ile birlikte kpss sonuçlarının gecikmeye uğraması da atamanın önünde çok ciddi bir engel olarak karşımıza çıkıyor. Osym henüz resmi tatil gününde bulunduğu için bir açıklama yapmazken KPSS sonuçlarının pazartesi açıklanması bekleniyor. Hem kpss açıklanması hem de öğretmen atama rakamlarının belirlenmesi şimdilik öğretmen adaylarının canını sıkan nedenler arasında ilk sırada yer alıyor. Hep birlikte ağustos ortasından itibaren atamaları ve rakamları net bir şekilde görebileceğiz.

Bu yazı 1090 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun