5. Sınıf Hazırlık Sınıfı Olacak

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz İngilizce eğitimi için 5. sınıfın hazırlık sınıfı olacağını söyledi. İsmet Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Bir diğer konu çocuklarımızın yabancı dil ile ilgili problemleri. Burada MEB’e bağlı okullarda yabancı ders saati arttırılsın önerisi dile getirebilir. Maalesef bu çözüm değil. Türkiye’deki çocuklar ders saati üzerinden OECD ortalamasına göre 2 katı saat eğitim alıyor. Ama maalesef yabancı dil yeterlilikleri çok düşük. Bununla ilgili olarak 5’inci sınıfların yabancı dil yetkinliklerini arttırabildiği hazırlık sınıfı olarak hazırlama çalışmasındayız. Bunun hazırlıkları sürüyor. Bir aksilik olmazsa pilot uygulama ile başlatıp, bütün ülkeye yayacağız. 5’inci sınıfları bir anlamda çocukların yetkinliklerinin geliştirildiği ortamlar haline dönüştüreceğiz.

HAFTADA 18 SAAT İNGİLİZCE

Haftada 18 saat İngilizce, 4-6 saat spor kültür dersi verilecek. İngilizce dersi gramer ağırlıklı olmayacak. İngilizce okuma yazma yüzde 40, dinleme ve konuşma ise yüzde 60 olacak. 6-8 saat Türkçe dersi verilecek. 6-8 saat Matematik ve Fen dersleri verilecek.

Bu yazı 984 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Süleyman Aydın dedi ki:

    İşte bu. işte bu . Yıllardır bunu bekliyordum. Nihayet bakanlığa yazdığım tavsiyeler işe yaradı.
    Teşekkürler sayın bakanım.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun