70 Puanın Altında Alan Adaylar

Paylaş
 

Milyonlarca kişi belirli zamanlarda uygulanan KPSS sınavında ter dökerken beklediği puanı alamayanlar hayal kırıklığına uğrarken açıklanan sonuçlara göre düşük puan alanlar içinde yeni kadro isimleri ve sayısı da belirtilmeye başlandı. KPSS Önlisans sonuçları açıklandıktan hemen sonra en az 50 puan ve en fazla 70 puan alan adayların başvurabileceği kadro isimleri de beli oldu. Birikin gün önce sonuçlarına kavuşan adaylar için şimdi de tercih serüveni başlamış oldu.

KPSS’de Düşük Puan Alanlar İçin Önemli Bir Açıklama Geldi

2018 KPSS Önlisans sonuçları geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinden resmen açıklandı. Yüksek puan alan adaylar yeni görev yerleri için tercih yapma telaşındayken, hayal etmediği bir puan karşısında gören adaylar ise uygun kadrolara yerleştirilmektedir. KPSS sınavından 50-60-70 puan alan adaylar bazı kadrolar için başvuru yapabilecekler haberi de bugün itibari ile gelmiştir.

Düşük Puan Alan Adaylara Kadro Başvuruları

50-60 puan arası alan adaylar; Belediyelerin düz memur alımları için, jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde sivil memur alımı ve zabıta memurluğuna kadro için başvurabilecekler. 60-70 puan aralığında bir nota sahip olan adaylar tercihlerini yaparken şu kadroları seçebilecekler. 60 ile 70 puan arasında Puan alanlar Öğretmenevleri, polis evleri, Milli savunma Bakanlığı, Üniversiteler, sahil Güvenlik Komutanlığı, MSB astsubay alımları için yukarıda belirtilen puan aralıklarını almaları gerekiyor. Ayrıca 70 ve 70 den fazla puan alan adaylar ise Adalet bakanlığı, CTE, Belediyelerin memur alımları, Bakanlıklar, DSİ, TCDD, Danıştay, Yargıtay, Cumhurbaşkanlığı, Milli savunma Bakanlığı, Polisevleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, POMEM polis alımı gibi yerlere direk başvuruda bulunabilirler. Bu kurumlar bu puan aralığı dışındaki herhangi bir tercihi onaylamayarak ret etmektedir.

KPSS Önlisans Tercih Sonuçları

Yapılan tercihlerin sonuçları yine resmi internet sayfasından açıklanacaktır. Yerleştirilen memur adayları kısa sürede yeni görev yerlerine yerleştirileceklerdir. Kısa zaman içinde yapılan bu tercihler ÖSYM tarafından dikkatlice değerlendirilerek kurumların ayrımına göre sonuçlandırılacaktır. KPSS Önlisans Tercih sonuçları adayların aldıkları puanlara göre ayarlanacaktır. Bundan dolayı puanlara göre tercih yapmanız önerilmektedir.

Bu yazı 204 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun