700 Bin Taşeron İşçi Kamuya Alınacak

Paylaş
 

Maliye Bakanı Necati Ağbal taşeron işçilerin geleceği ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Uzunca zamandır tartışılmakta olan taşeron işçi meselesine yeni bir bakış açısı kazandırıldığını belirtti. Bilindiği gibi ülkemizdeki İşçiler arasında bulunan 700 bin taşeron işçi oldukça sıkıntılı anlar yaşıyor ve taşeron işçilerin konusu sürekli olarak hem hükümetin hem de ekonomi bakanı ile Maliye Bakanı’nın önüne getiriliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Taşeron İşçiler Kamuya Alınabilecek Mi?

Dünyanın gelişmiş olan birçok ülkelerinde bulunmayan taşeron sistemi ülkemizde uzun zamandır devam ettiriliyor. Özellikle son 20 yılda taşeron işçilerin sayısındaki artış ortaya çok ciddi bir istihdam ve Sosyal Güvenlik sorununu da çıkartıyor. Bu konuyla ilgili gerek hükümet gerekse muhalefet kanadında çok farklı fikirler geldi. Maliye Bakanı Necati Akbal katılmış olduğu bir televizyon programında MTV ile ilgili olan sorulara cevap verirken taşeron işçilerle ilgili durum hakkında da bir değerlendirmede bulundu.

Taşeron İşçiler Kamuyu Alınabilecek

Maliye Bakanı Necati Ağbal yapmış olduğu açıklamada taşeron işçilerin kamuya alımı ile ilgili olan çalışmaların son sürat devam ettiğini ve birtakım düzenlemelerle birlikte son noktaya gelindiğini belirtti. Uzmanlar Necati Ağbal’ın yapmış olduğu açıklamadan hareket ederek 700 bin taşeron işçi için kamuya alımı ile ilgili adımların çok yakında atılacağının tahmin edildiğini söylediler.

Bu yazı 740 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun