Açıköğretim Geçtim mi ? Kaldım mı ? Not ortalamasına göre tablo

Paylaş
 

Arkadaşlar hepnize merhabalar;

Salı günü Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinin sınav sonuçlarını açıklamasıyla birlikte kimileri sevindi, kimileri üzüldü, bazıları da sevinsem mi, üzülsem mi diye kara kara düşünüyor çünkü not ortalamasına göre geçti mi kaldı mı onu bilmiyor. 🙂 Bu yazımızda bu konuya elimizden geldiğinde açıklık getirmeye çalışacağız.

Öncelikle koşullu geçmek ne demek onu öğrenelim ?

CD,DC,DD ve Harf notları koşullu geçer notudur. Diyelim ki güz döneminde bu harf aralıklarında notunuz var. Bu dersleri koşullu olarak geçersiniz ama  bahar döneminde ortalamanız en az 2 olması lazım aksi takdirde güz döneminde bu dersleri tekrar almanız gerekecektir.

Aşağıdaki resim de size bu konuyu açıklayacaktır.

Sormak istediğiniz soruları buradan yazarak sorabilirsiniz.

aof-sistemiAşağıdaki tabloya göre de notlarınızın ne anlama geldiğini görebilirsiniz.

aof-not-tablosu

 

Bu yazı 1931 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Necmeddin dedi ki:

    4.Sınıf Öğrencisiyim.2014-2015 Güz Dönemi ve Bahar Dönemi Genel Not Ortalamam 2.00’ın altında idi.2015-2016 Güz dönemi Genel Not Ortalamam 1.99 Durum ise:Tekrar ibaresi yazılı.Güz Döneminde 5 dersim var.Harf notlarım:FF,DC,CD,CB ve BC şeklinde.Bahar Döneminde ise 2 dersim var.Bahar döneminde 2 dersim DD ve üzeri olup Genel Not Ortalamam da 2.00’ın üzerinde olursa benim durumum ne olur.Seneye tekrar mı ederim yoksa sadece FF olan ders için tek ders sınavına mı girerim?

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun