Açıköğretim Lisesi Sınav Tarihleri Milli Eğitim Bakanlığınca Açıklandı

Paylaş
 

Her yıl üç dönem halinde hazırlanan ve düzenlenen açıköğretim lisesi kayıtları için Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl da 3 Eylül tarihinde düğmeye basmıştı. Açıköğretim lisesine kayıt olarak liseyi dışardan bitirecek adaylar için 3 Eylül – 21 Eylül tarihleri arasında ilk kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığınca tamamlanacak. Mazeretleri nedeniyle (hastalık gibi) bu tarihler arasında kayıt işlemini yaptıramayan öğrenciler, 28 Eylül – 29 Eylül tarihlerinde kayıt yaptırabilecekler. Açıköğretim lisesini okuyan öğrencilerin ders ağırlıklı çalışma yapmaları ve sınav sonunda bu derslerden başarılı olmaları gerekmektedir.

Açıköğretim Lisesi Sınavları Ne Zaman Yapılacak

Açıköğretim lisesi kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra adaylar sınav tarihlerini araştırmaya başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınav tarihleri açıklanacak. Açıköğretim lisesi sınav tarihleri http://aol.meb.gov.tr/ adresinden, tüm adaylar tarafından öğrenilebilecek. Geçen yılki sınav tarihleri ile kıyaslama yapıldığında, açıköğretim lise bitirme sınavı birinci oturum tarihinin 8 Aralık Cumartesi ve 9 Aralık Pazar olabileceği düşünülüyor.

Açıköğretim lisesine kayıt yaptırmak veya kayıt yenilemek isteyen öğrenciler için kayıt ücretlerinin ise 30 TL olduğu belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığınca açıköğretim lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin, her dönem için belirlenen “sınav bedelini” ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca halk eğitim merkezleri okul aile birliği bölümlerine de her sınav için 10 TL ödemeleri gerekmektedir.

Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun