Adalet Bakanlığı 250 Mübaşir Alımı Yapacak

Paylaş
 

Adalet Bakanlığı açık olan kadrolarına yeni personel alımı için çeşitli ilanlar açtı. Açılan ilanlar içerisinde mübaşir kadrosu ile ilgili bir alımlar gerçekleştirilecek. Maliye Bakanlığı’nın vermiş olduğu onay doğrultusunda Adalet Bakanlığının mübaşir kadrosuna 250 personel alımı yapacağı duyuruldu.

250 Mübaşir Ne Zaman Alınacak?

Maliye Bakanlığı’nın vermiş olduğu onaydan sonra ilan açan Adalet Bakanlığı 250 mübaşir alımı ile ilgili detayları da paylaştı. Buna göre 13 Ekim 2017 tarihinde başlamış olan mübaşir alım süreci 25 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek. Böylece kesin müracaatlar gerçekleştikten sonra çeşitli güvenlik taramaları da yapılarak mübaşir alımı ile ilgili netlik kazanan kişilerin durumları resmi siteden ilan edilecek.

Mübaşir Alımında Aranacak Şartlar Nelerdir?

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere alınacak olan 251 mübaşir için belirlenmiş olan şartlar Adalet Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı. Buna göre başvuracak olan adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup girmiş olduğu KPSS sınavında 70 puan ve üzeri alması şartı da mutlaka yerine getirilmek zorunda. Aranan şartlar arasında adayların askerlikle hiçbir şekilde ilgisinin olmaması veya erteletmiş olması da talep ediliyor. Ayrıca çeşitli sebeplerden ötürü adli kovuşturmalar neticesinde kamu haklarından mahrum olmamak ve 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak 250 mübaşir alımı için belirlenmiş olan şartlar arasında yer alıyor.

Bu yazı 945 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun