Adalet Bakanlığı’na 7611 Memur Alımı Yapılacak

Paylaş
 

İşsizliğin arttığı günümüzde Adalet Bakanlığı’ndan gelen haber iş arayanları sevindirdi. Bu yıl Adalet Bakanlığı nezdinde 7611 memur alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışması için 7611 personele ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Böylece memur ve çeşitli statülerde personel alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı’ndan 3 Farklı İlan

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışması için adli yargı hâkim ve savcı adayı toplam 1500 kişi alınacak. Boşalan kadrolara alınacak olan yargı hâkim ve savcıları için gerekli olan bütün şartnameler Adalet Bakanlığı sitesinde açıklanmış durumda. Yazılı yarışmaya göre alınacak olan hâkim ve savcılar için 24 Aralık 2017 pazar günü Ankara’da saat 10.00’da ÖSYM tarafından bir sınav yapılacak. Adalet Bakanlığı’nın personel alımı için açmış olduğu 2. ilanda ise 2500 sözleşmeli personel alımı belirtildi. Böylece 2250 kişi sözleşmeli zabıt kâtibi olarak alınırken 250 kişi de mübaşir olarak Adalet Bakanlığı’nda görev yapabilecek. Adayların en az lise mezunu olması şartı ile birlikte Kamu Personeli Seçme sınavından da minimum 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı

Adalet Bakanlığının 3. ilanında ise Ceza ve Tevkif Evleri için toplam 3611 personel alınacağı belirtildi. Sözleşme olarak alınacak personellerin 3220’si infaz ve koruma memuru 89 büro personeli, 58 sağlık personeli, 91 teknisyen, 75’i destek personeli, 42’si aşçı, 34’ü kaloriferci olacak.

Bu yazı 740 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun