Adalet Bakanlığı’ndan İlan Haberi

Paylaş
 

Adalet Bakanlığı tarafından bir süre önce paylaşılan haberler doğrultusunda ilanlar ve alımların yapılacağı biliniyordu. Bunun ise ne zaman yapılacağına dair gelişmeler ilgililer tarafından takip edilirken Bakanlık konu ile alakalı sevindirici gelişmeleri paylaşmaya başladı. Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamaya göre kısa süre içerisinde ilanların yayınlanması bekleniyor.

Alımların Durumu

Birçok kişi tarafından merakla beklenen alımların durumları hakkında en güncel olarak bilinen durum yakın zaman içinde detaylı kadro ilanlarının yayınlanacağı şeklinde olmuştu. Bunun ise ne zaman gerçekleşeceği konusunda haberler bekleniyordu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından son dakika açıklaması olarak verilen açıklamanın detayları arasında önümüzdeki günler içerisinde alımların gerçekleşeceği bilgisine ulaşıldı.

Adalet Bakanı Best FM isimli radyo programına konuk oldu. Gündemle alakalı merak edilen konular hakkında yapılan söyleşide konu alımlar ve ilanlara geldiğinde ise beklenen haberle alakalı sevindirici gelişmeler olduğu ortaya çıktı. Abdülhamit Gül personel alımlarının kısa süre içerisinde gerçekleştirileceğine ilişkin haberi bu vasıta ile paylaştı.

Adalet Bakanlığı kadro alımlarına ek olarak FETÖ kapsamında yaşananlarla alakalı da paylaşımlarda bulundu. Daha öncesinde yapılan uygulamalardan farklı olarak son bir yıldır masum insanların zarar görmemesi ve toplum tarafından farklı etiketler ile anılmaması adına hareket ettiklerini de dile getirdi. Bir vatandaşın evine gelen polisin vatandaş ile alakalı bir işlem yapmaması hatta sadece şahitlik olması halinde bile çevresinde konu ile alakalı olumsuz yorumların yapılmasına engel olmak söz konusu olmadığından insanlar masumken bile zarar görüyordu.

Verilen takipsizlik kararı olduğunda bile bu insanların hakkında yapılan yorumlar ve var olan düşüncelerin önüne geçilemediğinden dolayı bu konuda bir yıldır 55 bin kişinin mahkemeye bile gelmesine gerek kalmadan aklanması için çalışmalar yapıldığını da dile getirdi. Masum vatandaşların bu tarz konulardan zarar görmesini engellemeye çalıştıklarını da açıklamalarına ekledi.

Ek olarak hem adliye hem de ceza infaz kurumları içerisinde personel açıklarının bulunmasından dolayı yakın zamanda alımlarla alakalı bilgi ve detayların paylaşılacağını da açıklamalarına ekledi. Bu sayede haber bekleyen ilgililerin yüzü güldü.

Bu yazı 114 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun