Akademik Personel Alımları

Paylaş
 

Gazi Üniversitesi bu yıl planlanan akademik personel alımları için ilana çıktı. Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinde yayınlanan ilan Duyuru adı altında ilgilenenlere duyuruldu. Duyuru ilanını, “2547 sayılı İlgili Kanunda ve 657 Devlet Memuru Kanununun ilgili 48. maddesi hükümleri dâhilinde Öğretim Üyesi alınacaktır.” şeklinde yayınlayan Gazi Üniversitesi ayrıca ihtiyaç duyulan kadroları da açıkladı. Bu kadrolar Profesörlük, Doçentlik, Doktora Öğretim Üyesi alanlarında olacaktır.

Başvuru

Gazi Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan duyurusunda başvuru tarihlerini 02.11- 16.11.2018 tarihleri arası olarak belirlemiş olduklarını yayınladı. Ayrıca başvuruda bulunacakların ilgili belgeler ile şahsen başvurularını Gazi Üniversitesi Personel Daire Başkalığı, Dekanlık veya Müdürlüğe yapmaları gerektiğini ilgili yönetmelikle belirledi. Yayınlanan ilanda ayrıca genel şartlar adı altında şu maddelere yer verildi.

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda ” Üniversitemiz birimlerine Yüksek Öğretim Kanunu’nun 2547. maddesi ve Devlet Memuru Kanunu olan 657’nin 48. ana maddesi ve alt bentleri hükümleri çerçevesinde akademik personel alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Adayların 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23. , 24/e ve 26. maddelerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvurularda eksik belge ve bilgi olması durumunda aday başvuruları iptal edilerek dikkate alınmayacaktır. Müracaat edilmemesi gereken kadroları da şu şekilde açıklayan Gazi Üniversitesi, Doçent kadrosuna Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Profesör ve Doçentlerin müracaat edemeyeceğini belirtti.

Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili alanlara müracaat edecek kişilerin öz geçmişlerini içeren belge, yayın listesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan sureti, çalıştıkları kurumlardaki hizmet belgesi, doçentlik belgesi ve Öğretim Üyesi olmak isteyenlerin ayrıca yabancı dil belgesi ile birlikte Gazi Üniversitesi internet sitesinden indirecekleri başvuru dilekçesi ile birlikte hazırladıkları evraklara ilave ederek başvuru yapacaklardır.

Profesörlük, Doçentlik ve Doktora Öğretim Üyeliklerine atanacaklar daimi statüde görev yapacaklardır. Gazi Üniversitesi akademik personel ihtiyacı, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Yabancı Diller Eğitimleri, Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İstatistik, Diş Hekimliği Klinik Bilimler, Biyoloji, Eczacılık Meslek Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Matematik, Türkçe Ve Sosyal Bilimler Eğitimi alanlarında olmaktadır.

Bu yazı 231 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun