Akademik Personel İlanları Başvuruları Başladı

Paylaş
 

Uzun süredir akademik personel ilanları yayınlanmamakta ve akademik kariyer düşünenlerin merakla beklediği akademik personel alımları beklenilmekteydi. Akademik personel alımlarının ilk ilanı sayılacak olan Bartın Üniversitesi 33 adet personel alım ilanını Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlayarak resmileştirdi. İlanın açıklamalarında ihtiyaç duyulan kadroların, profesör unvanı, doçent unvanı, doktor öğretim üyeleri olduğu belirtilen rektörlük yazısında unvanlara alınacak şartları da her branş için ayrı ayrı açıkladı.

Unvanlar İçin Aranılan Şartlar

Müracaat edecek adayların; Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı sayfasında yer alan “Öğretim Üyeliğine İlk Defa veya Yeniden Başvuracak Adayların Faaliyetlerini Değerlendirme Formu”nu bilgisayar ortamında 1 (bir) adet doldurarak başvuru formu ekinde her sayfası paraflı olarak teslim edilecektir. Ayrıca, jüri üyelerine gönderilecek dosyalarda da imzalı şekilde bu belgenin koyulması gerekmektedir.

Müracaat edecek adayların http://bartim.edu.tr adresinde yayınlanan “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” şartlarını taşımaları gereklidir.

Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı web sayfasında yer alan açıklamalar dikkatlice incelenmeli ve adayların başvuru dosyalarını hazırlarken belirtilen hususlara dikkat edilmelidir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartların tamamını başvuran adayların taşımaları gereklidir.

Çalışan personel müracaatları olacak ise hangi kurumda çalıştığını belirten hizmet belgesini baş vuru evraklarına eklemesi gereklidir. E- Devlet üzerinden bu belge temin edilebilinir.

Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversiteler arası Kurul tarafından yabancı ülkelerden alınan diploma ve diğer belgelerin onaylı olması şarttır.

İlan tarihinden itibaren 15 iş günü müracaat süresi olarak belirlendi.

Başvuru süresinde müracaat edilmemesi ve ilanın belirlediği şartları taşımayan müracaatçıların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Üniversitemizin web sayfasından https://w3.bartin.edu.tr/ gerekli bilgilere ulaşmak mümkündür. Atanma konusunda bu adreste yer alınan bilgiler dışında yazılı bildirim olmayacaktır.

Kadro Birimleri, Klasik Arkeoloji, Mütercim/ Tercümanlık, Genel Sosyoloji ve Metodoloji, Orta çağ Tarihi, Yakınçağ Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Yeni Türk Dili, Yeni Türk Edebiyatı, Bilgisayar ve Öğretim Teknik Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Matematik Eğitimi, Müzik Eğitimi, Halk Sağlığı Hemşiresi, Peyzaj Teknikeri, Makine Malzeme ve İmalat Teknolojisi, Çevre Bilimleri, Din Bilimleri, Yönetim Bilişim, İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Orman Botaniği, Medikal Biyoteknoloji ana bilimleri içermektedir.

Bu yazı 250 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun