Akdeniz İhracatçılar Birliği Personel Alım İlanı

Paylaş
 

Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri 9 adet kamu personeli alımı yapacağına dair ilan yayımladı. Yayımlanan ilan ile idari memur statüsünde görev alacak 9 kamu personeli alınacağı duyuruldu. Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Genel Sekreterliğinin ilanında kamu personeli alım başvurularının 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Genel Sekreterliği’ne alınacak olan 9 personelden 3’ü Uzman Yardımcısı, 1’i Bilgisayar Programcısı ve 5’i de İdari Memur olmak üzere pozisyonlandırılacak.

Başvuru Şartları

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Askerliğini yapmış, muaf veya erteletmiş olmak.

– 18 yaşını doldurmuş olmak,

– Dört yıllık üniversite eğitimi almış olmak ya da denkliği alınabilecek bir yabancı üniversitelerden mezun olmak,

– 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak yani 01/01/1983 tarihinden sonra doğmuş olmak,

– 2017 veya 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavlarının herhangi birinden ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,

– Görevini yapmasına engel herhangi bir özrü bulunmamak

Kanuni Şartlar

– Kamu haklarından mahrum olmamak,

– Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ceza almamış olmak. Devletin güvenliğine, Anayasal düzene, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı işlenen suçlardan hüküm almamış olmak. Ayrıca zimmet, casusluk, irtikap, hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, kaçakçılık ve haksız mal edinme suçlarından mahkum olmamak,

– Daha önce çalışılan iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25. maddesinin birinci fıkrasının 2 numaralı bendine göre sözleşmesi feshedilmiş olmamak.

Uzman Yardımcısı ve Bilgisayar Programcısı Kadrosu İçin Şart

– ÖSYM tarafından 2017- 2018 yıllarında yapılan İngilizce Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından ya da e-YDS sınavlarından, minimum 70 ve yukarı puan almış olmak ve/veya dil yeterliği bakımından buna denk kabul edilen, uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak, (Yabancı dil yeterliliğinde puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM tarafından geçerliliği kabul edilen ve ÖSYM’ce denklik gösterilen tablolara göre yapılacaktır.)

Mülakat Değerlendirmesi

Özlü sınav ile adayların, genel kültür, analitik düşünme, iletişim, hal, tavır ve davranışları değerlendirilerek mesleki bilgi ve niteliklere sahip olup olmadıkları göz önüne alınacaktır. Yabancı dil bilgilerinin de ölçüleceği bu mülakatta başarılı sayılabilmek için her bir adayın 100 puan üzerinden asgari 50 puan alması gerekmektedir. Bütün puanların ortalamasının ise en az 70 puan olması gerekmektedir.

Bu yazı 309 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun