ALES Sonuçları Açıklanacak mı?

Paylaş
 

Her yıl iki kez yapılan ALES sınavı sonuçlarının açıklanma tarihi merakla bekleniyor. 19 Kasım tarihinde Türkiye genelinde yapılan sınavın ardından ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden adaylar ÖSYM’nin resmi sitesi ve iletişim merkezlerini sık sık ziyaret ediyor.

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin merakla beklenen ALES sınavı sonuçları hakkında açıklama yapması bekleniyordu. ÖSYM takviminde yer alan yeni bilgiye göre ise ALES sonuçları 21 Aralık tarihinde gün içerisinde adaylara duyurularak online duyuru ve erişime de açılacağı belirtildi.

Sınav Sonuçları 5 Yıl Geçerli

ALES sınavı sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl daha geçerli olmasına karar verildi. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve sistem şifreleri ile ÖSYM’nin web sitesinden ve mobil uygulamalarından girerek öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgeleri ise online şekilde yazdırılmayacak ve adayların adreslerine de posta yoluyla gönderilmeyeceği duyuruldu. Sonuç bilgileri ise hem Türkçe hem de İngilizce olarak açıklanacağı da belirtiliyor. Açıklanan sonuçlarda adayların sınavdaki doğru ve yanlış cevapları, sınav puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları da detaylı şekilde açıklanacaktır. Sınav sonuç belgelerinin kolay ulaşımla erişilebilmesi için Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi hizmete sunulmuştur.

ALES sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 19 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilirken sonuçlarının ne zaman açıklanacağı daha önceden kamuoyuyla paylaşılmamıştı.

Bu yazı 664 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun