Almanya İşçi Alacak

Paylaş
 

Almanya’da 10 yıldır faaliyet gösteren, aktif olarak 3 büyük hava limanında insanlara iş imkanı sağlayan OBM A.Ş ismindeki şirket binlerce Türk vatandaşına Almanya’da iş imkanı sağlayacaklarını belirtti. OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş, ” Türk olduğum için Türk vatandaşlarımızın Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak istiyorum. Şu anda vasıflı vasıfsız yer kaynakları hizmetlerinde çalışacak, hemşire ve kaynakçı eleman ihtiyaçlarımız bulunuyor. Projeler üzerinde konuşuldu ve bütün onaylar alındı, dedi. 2010 yılında yabancı işçi yasasının yeniden düzenlendiğini belirten Osman Taş, artık 3.devletlerden vasıflı veya vasıfsız eleman alımı yapabileceklerini ifade etti.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Osman Taş, ” Bütün masrafların kendileri tarafından karşılanacağını ve kimseden hiçbir şekilde maddi bir meblağ istemediklerini söyledi. Çalışma süresinin 18 ay olduğunu belirten Osman Taş, çalışma vizesinin de sadece kendi yanlarında çalışmak şartıyla alınacağını belirtti. Ankara’da Türkiye İş Kurumu ile irtibat haline olduklarını ve çok sayıda başvuru olacağını düşündüğünü ve vizenin de hızlı bir şekilde çıktığını ifade etti.

Genel Müdür Osman Taş, ” Bugüne kadar birçok ülkeden işçi alımı yaptık, ancak şimdi Türkiye’den işçi götüreceğiz. Almanya’nın talebi işçilerin ilk başta vasıflı olmaları. Şu an en çok ihtiyacın olduğu meslek hemşire. İlk 80 bin hemşire götürmeyi planlıyoruz daha sonra kaynakçı ve elektrikçi ihtiyaçları için alım yapacağız” dedi. Başvuru yapacak kişilerin kesinlikle bir yere komisyon ödememeleri gerektiğini belirten Osman Taş, 2019’da ilk olarak 5 ile 10 bin arasında işçi alımı yapılacağını söyledi.

Dil konusunda eğitimlerin verileceğini ve bu eğitimin işe başlamadan önce olacağını söyleyen Genel Müdür Osman Taş, barınma ihtiyaçlarının da kendileri tarafından karşılanacağını belirtti. Sigorta ve hesap açma konusunda da giden vatandaşlara yardımcı olacağız, emniyetten alınacak temiz kağıdı ve sağlık raporu ile gerekli işlemler başlatılacak, dedi. Ankara, Antalya ve İstanbul ofislerinin yanı sıra Eskişehir, İzmir ve Konya’da ofis açmak istediklerini belirtti.

Başvuru İçin

Sağlık engeli bulunmayan ve 20-45 yaş aralığında olan Türk vatandaşları “www.obm-turkiye.com” adresine girerek eleman alımı için başvuruda bulunabilir.

Bu yazı 302 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun