AÖF Hizmetlerine Yenisi Eklendi

Paylaş
 

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesinde bulunan Açıköğretim, İşletme ve İktisat bölümü öğrencileri, mezun olan öğrenciler ve öğrenci olmak isteyenler için destek hizmetinde yenilik yapıldı. Yenilenen destek hizmetinin yeni web adresi, aosdestek.anadolu.edu.tr olarak belirlendi. Site videolu anlatım ile zenginleştirildi. Videolu anlatım dışında eklenen yeni hizmetler, sık sorulan sorular ve cevapları, hafta içi hizmet veren canlı destek hattı, soru takip için sistem ve kesintisiz 7 24 hizmet verecek olan Etkileşim merkezi. Yenilenmiş olan destek hizmetlerinde AÖF’te çalışan tüm personel görev alacak.

Her Gün Güncelleme

Sisten ile yetkililerin verdiği bilgilere göre, öğrenciler ve öğrenci olmayı düşünen adaylar için sık sorulan sorular bölümüne her gün mutlaka güncelleme yapılıyor. Bu bölüme ayrıca eklenen videolu anlatım ile öğrencilerin işleri daha da kolaylaştırılıyor. İlk bölümden sorusu olan öğrenci adayı ya da öğrenci arama yaptığı zaman hızlı yanıt alınıyor. Web sitesi aracılığı ile hizmet veren canlı destek sisteminin çalışma saatleri, hafta içi olmak üzere sabah saat 09:00 ile 12:00 arası iken öğleden sonra da 14:00 ile 17:00 arası. Yazılı bir şekilde soru soranlar için uzmanlar en kısa sürede cevap oluşturarak soru soran kişiye ulaşmasını sağlıyor.

Kullanılan Arayüz

Öğrencilerin sistemde en çok kullandığı bölüm canlı destek sistemi. Hazırlanmış olan sık sorulan sorular havuzunda olmayan bir sorunun cevabı için ise soru sor isimli arayüz kullanılıyor. Bir öğrenci bu arayüz olarak soracağı soru için sisteme kullanıcı adı ile giriş yapıyor. Daha sonra her sorulan soru için bir takip numarası oluyor. Bu takip numarası ile sorulan sorunun cevaplanma zamanı görülüyor. Açıköğretim fakültesinin merkez büro yöneticiliği, hazırlanan projesini koordinatörlüğünü yürütüyor. Sistemde yapılan yenilikler için bilgileri Öğr. Gör. Salih Gümüş verdi.

Demo Sürüm

Sistem ile ilgili olarak hazırlanan 2 farklı demo sürüm, tüm AÖF bürolarında kullanılmaya başlandı. Sisttm ile ilgili yapılan geri dönüşler için yazılım güncellemesi yapıldığı da Gümüş tarafından söylendi. AÖF’e ait olan merkez büroda buluna destek ekibi, gelen soruları cevaplamak için görev yapıyor.

Bu yazı 575 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun