AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Paylaş
 

Bugün AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı. 2018-2019 Güz dönemi kaydını yeniletecek olan öğrencilere Fakülte ders ataması yapmayacak, öğrenciler 45 AKTS kredisini geçmemek şartıyla ders seçimi yapabilecekler. Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler öncelikle ders seçimi yapacak. Sonrasında seçmiş olduğu derslere göre hesaplanmış olan ücret tutarını yatırarak kaydını tamamlayacak.

Ders seçme işlemi, http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki kayıt yenileme linki ile yapılacak. Öğrencilerin ödeme işlemi yapmadığı süre içerisinde ders seçimi yapma hakkı bulunuyor. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra ise ders seçme işleminin yapılması mümkün olmuyor.

AÖF Kayıt Yenileme İşlemi Ücretleri Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Kayıt işlemi için yapılması gereken ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile aşağıda bulunan ödeme şekillerinden biri ile yapılacaktır. İnternet başvurunuzun ardından herhangi bir bankaya ait olan kredi kartı ya da banka kartı ile online bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi internet bankacılığı ile de yapabilirsiniz. ATM’den kartı ya da kartsız ödeme yapabilirsiniz. Mobil bankacılık aracılığı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

AÖF harç ücretleri ile ilgili AÖF tarafından, e-materyal uygulaması ile birlikte ücretlerde düşüş olacağı duyuruldu. Tam bir liste verilmeksizin, geçtiğimiz sene 275 TL olarak belirlenen ücretlerin bu sene 225 TL olacağı belirtildi. Öğrencilere sunulan dijital kitaplar ile maliyetlerde düşüş olacağı ve bu durumun öğrencilere olumlu olarak yansıyacağı ifade edildi. Harç ücretleri bu şekilde 225 TL ye düşürüldü.

Bu yazı 347 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun