Askerlik Şartsız Askeri Personel Alımı Gerçekleştirilecek

Paylaş
 

Jandarma Genel Komutanlığı sürekli olarak bir takım ilanlar açarak açıkta olan personel durumunu kapatmak için personel alımlarına gitmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı’nın yapmış olduğu personel alımlarında diğer bütün Türk Silahlı Kuvvetleri kademelerinde olduğu gibi bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında yer alan askerlik şartının yapılması ve en az 3 yıl önce askerlikten terhis olunması artık esnetiliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Askerlik Şartsız Alım

Profesyonel Ordu’ya geçiş için oldukça fazla elemana ihtiyacı olan Türk silahları Kuvvetleri bünyesinde görev yapmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı birimi bundan sonraki personel alımlarında artık askerlik şartı aranmayacak. Daha önceki şartlar içerisinde bulunan askerliği bitirmiş olması şartı özellikle gençler için jandarma genel Komutanlığı’ndaki açık olan kadrolara atanabilmek adına en büyük engeldi. Bu şartın kaldırılmasıyla birlikte ciddi anlamda başvuru olması bekleniyor.

Askeri Alımda Değiştirilen Esnek Şartlar

Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı bundan sonraki personel alımlarında askerlik şartı aranmayacak. Asayiş jandarma ve Jandarma Özel Harekât sınıfları için personel alımı ilanları açılmakta. Açılan personel alımı ilanlarında aranmakta olan 25 yaş şartı için de bir değişikliğe gidildi. bundan sonraki personel alımlarında 25 yaş şartı 27’ye yükseltilerek bu konuda da bir opsiyon daha sağlamış oldu. Önümüzdeki 3 ay içerisinde Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 3000 personelin görev yapması bekleniyor.

Bu yazı 754 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun